Mieszkanie Plus we Wrocławiu. Zobacz, gdzie powstanie nowe osiedle!

2019-10-10 11:42 mar
Mieszkanie Plus w Lublinie
Autor: pixabay.com/MichaelGaida

We Wrocławiu przy ul. Zatorskiej powstanie ponad 1100 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Trwa konkurs architektoniczno-urbanistyczny na projekt nowego osiedla.

Ponad 1100 mieszkań w ramach projektu Mieszkanie Plus powstanie przy ul. Zatorskiej we Wrocławiu. 7 października rozpoczął się konkurs architektoniczno-urbanistyczny na projekt nowego osiedla. Zwycięski projekt poznamy pod koniec marca 2020 roku.

- Formuła konkursowa pozwoli wybrać najlepszy sposób zagospodarowania tego osiedla - mówi wojewoda dolnośląski, Paweł Hreniak. - Bardzo ważna jest komunikacja, niedaleko jest dworzec kolejowy, drogi, szkoła. To jest bardzo istotne w realizacji programu Mieszkanie Plus - nie tylko liczba, ale także jakość.

Przy ul. Zatorskiej ma powstać osiedle z 3- lub 4-piętrowymi budynkami, w których znajdą się minimum 1102 mieszkania i lokale usługowe na parterach. Przyszli najemcy będą mieli do dyspozycji 648 miejsc parkingowych w garażu podziemnym oraz 641 miejsc naziemnych. Na terenie osiedla przewidziany jest także plac zabaw dla dzieci i tereny zielone. W promieniu kilometra od planowanego osiedla znajdują się sklepy, apteka, poczta, przychodnia, przedszkole i szkoła podstawowa.

To niejedyna inwestycja realizowana w ramach programu Mieszkanie Plus we Wrocławiu. Kolejne 3 osiedla powstaną przy ul. Kolejowej, Hermanowskiej i Białowieskiej. Łącznie w tych trzech lokalizacjach na najemców będzie czekało 1,5 tys. mieszkań.