To chyba REKORD! Właściciel starego golfa „cofnął” licznik o ponad 300 tys. km!

2020-01-14 13:31 mar
Właściciel starego golfa „cofnął” licznik o ponad 300 tys. km
Autor: materiały policji

W zadziwiający sposób „odmłodniał" volkswagen golf zatrzymany do kontroli w Wierzchowicach na Dolnym Śląsku. Licznik niemłodego już samochodu wskazywał przebieg w wysokości niecałych 46 tys. km, podczas gdy w czasie poprzedniego badania technicznego jego odczyt był o 315 tys. km większy! 25-latek będzie musiał się teraz mocno tłumaczyć przed policjantami. Za „cofanie” licznika w samochodzie może grozić nawet do 5 lat więzienia.

Od początku roku podczas każdej kontroli drogowej policjanci sprawdzają aktualny stan licznika i porównują go z danymi wprowadzonymi do systemu przez diagnostów wykonujących okresowe badania techniczne. Przeprowadzane przez policjantów kontrole pokazują, że na dolnośląskich drogach nietrudno spotkać „odmłodzone” w zaskakujący sposób samochody.

Prawdziwy rekordzista został zatrzymany przez milickich policjantów na ul. Parkowej w Wierzchowicach. Podczas rutynowej kontroli volkswagena golfa funkcjonariusze sprawdzili także stan jego licznika. Ku ich zaskoczeniu, na liczniku samochodu, który podczas ostatniego przeglądu miał przebieg w wysokości ponad 360 tys. km, teraz widniała liczba 45.827 km. Oznaczało to, że licznik został „cofnięty” o ponad 315 tys, km!

25-letni mieszkaniec gminy Krośnice siedzący za kierownicą golfa nie potrafił do końca wytłumaczyć tych rozbieżności. Policjanci będą teraz wyjaśniać jak doszło do zmiany wskazań licznika i kto jest za to odpowiedzialny. A kara za taki czyn może być bardzo dotkliwa.

Właściciel starego golfa „cofnął” licznik o ponad 300 tys. km
Autor: materiały policji

Zgodnie z art. 306a kodeksu karnego, kto zmienia wskazanie drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingeruje w prawidłowość jego pomiaru, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Tej samej karze podlega, kto zleca innej osobie wykonanie tego czynu.