Tragiczny pożar w Strzegomiu. Zginął 63-letni mężczyzna [ZDJĘCIA]

2020-04-06 9:21 mar

63-letni mężczyzna zginął w pożarze, który wybuchł w niedzielę w kamienicy przy ul. Górniczej w Strzegomiu. Zwęglone zwłoki mężczyzny strażacy znaleźli w mieszkaniu na poddaszu. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

Do tragicznego pożaru doszło w niedzielę (5 kwietnia) w Strzegomiu. Ogień pojawił się ok. godz. 13 na poddaszu trzypiętrowej kamienicy przy ul. Górniczej. Jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej budynek opuściło większość lokatorów. W kamienicy pozostał tylko lokator mieszkania na poddaszu.

Ogień szybko się rozprzestrzeniał. Pożar objął dwa mieszkania i całe poddasze kamienicy łącznie z dachem. W akcji gaszenia pożaru brało udział 12 zastępów straży pożarnej z Goczałkowa, Strzegomia, Tomkowic, Rogoźnicy, Stanowic, Świebodzic i Świdnicy.

Po ugaszeniu pożaru, w mieszkaniu na poddaszu znaleziono zwęglone zwłoki 63-letniego mężczyzny. Prawdopodobnie to właśnie w jego mieszkaniu wybuchł pożar.

W wyniku pożaru spłonęła znaczna część dachu oraz dwa mieszkania na poddaszu. Pozostałe mieszkania zostały zalane. Trwa ustalanie przyczyn pożaru.

Tak policja walczy z koronawirusem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.