Zakaz zgromadzeń przez koronawirusa. Policjanci będą to sprawdzać z drona!

2020-04-01 9:32 GE
Drony będą kontrolować miasto z góry
Autor: Policja Dolnośląska Drony będą kontrolować miasto z góry

Zakaz zgromadzeń, zamknięte parki, plaże i bulwary - między innymi takie ograniczenia obowiązują od 1 kwietnia w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Policja sięga po wszelkie środki, by kontrolować przestrzeganie obostrzeń. Mundurowych w sprawdzaniu większych obszarów wesprą drony.

W związku z epidemią koronawirusa w Polsce rząd wprowadził szereg ograniczeń. Jednym z nich jest zakaz zgromadzeń. Policja, która ma kontrolować przestrzeganie obostrzeń, nie jest jednak w stanie sprawdzić osobiście wszystkich miejsc, szczególnie otwartych przestrzeni. Parki i lasy to miejsca sprzyjające spotkaniom w plenerze, a sprawdzenie ich wszystkich to bardzo trudne zadanie.

Policyjne patrole otrzymały jednak wsparcie w postaci dronów, które umożliwiają sprawdzenie większego obszaru "z góry" i podjęcie szybkiej reakcji w przypadku stwierdzenia łamania przepisów.

Policja przypomina, że unikanie spotkań w dużych grupach to jeden z elementów walki z epidemią. W tym szczególnym, trudnym dla wszystkich okresie, powinniśmy odłożyć tego rodzaju plany w czasie.

Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadza nowe zakazy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.