Instagram vs Rzeczywstość. Jak FIT GWIAZDY oszukują na zdjęciach?

Drobna sylwetka
Autor: getty images Zwłaszcza kobiety drobne, o małej masie ciała są bardziej narażone niż te o mocnej sylwetce. Szczególnie zagrożone są panie, które ważą mniej niż 50 kg, gdyż ich szczytowa masa kostna jest mniejsza niż u kobiet zbudowanych masywnie.

Od kilku lat w internecie trwa moda na bycie fit, jak grzyby po deszczu powstają kolejne konta w mediach społecznościowych, na których wysportowani ludzie pokazują jak ćwiczyć i jak jeść, aby zachować piękną sylwetkę. Bez wątpienia aktywność fizyczna i odpowiednie odżywianie to podstawa zdrowego trybu życia. Należy jednak pamiętać, że te szczupłe i umięśnione ciała z internetu to tylko fragment rzeczywistości. Coraz więcej ludzi przerywa milczenie i głośno mówi, że w prawdziwym życiu nikt tak nie wygląda.

Na wstępie należy podkreślić, że aktywność fizyczna i zdrowy tryb życia są bardzo ważne dla naszego zdrowia. Chodzi nie tylko o wygląd naszej sylwetki ale także o odporność organizmu i zdrowie. Niestety, obecny styl życia i przetworzone jedzenie sprawiło, że jako cywilizacja stajemy się coraz bardziej otyli i mniej aktywni. Nie bez przyczyny otyłość wpisana jest na listę chorób cywilizacyjnych. Wszelkie sposoby promowania zdrowego trybu życia w internecie i swoista moda na bycie fit są godne pochwały, problem jednak w tym, że wiele trenerów i trenerek poszło o krok za daleko, a publikowane przez nich zdjęcie niewiele mają niewiele wspólnego z rzeczywistością, Instagram zamiast zbyt wielkim, internetowym albumem zdjęciowym stał się targowiskiem próżności. 

Zobacz także: Jak radzić sobie bez fryzjera? BANALNE sposoby na hollywoodzkie loki. MUSISZ spróbować

Wiele osób coraz częściej demaskuje fit zdjęcia publikując posty "Instagram vs. Rzeczywistość" Wskazują w nich, że to jak wygląda nasza sylwetka zależy od bardzo wiele czynników. Wystarczy inaczej ustawić się do zdjęcia, napiąć mięśnie i wciągnąć brzuch a różnica może być kolosalna. Są trenerki, które podkreślają, że mało kto nie posiada fałdek na brzuchu w pozycji siedzącej. Pamiętajmy również, że wiele fit zdjęć robionych jest przed posiłkiem. Nasze ciało wygląda zupełnie inaczej niż po całym dniu jedzenia i picia. Nawet zjedzenie obiadu może sprawić, że nasz turbo płaski brzuch będzie wyglądał inaczej.

Czytaj również: To najpopularniejszy kosmetyk na Instagramie. Znaleźliśmy tańsze zamienniki

Strajk Generalny w Trójmieście
Najnowsze