Rak piersi to nie wyrok. "Wsparcie na Starcie" - lubelskie spotkanie onkologiczne [AUDIO]

2019-10-21 13:14 Mateusz Kasiak
Wsparcie na Starcie
Autor: pixabay.com

Porady specjalistów, brafiterek, pogadanki dla nastolatek i seniorek z całej Lubelszczyzny. Z okazji miesiąca walki z rakiem piersi, fundacja "Wsparcie na Starcie" organizuje bezpłatne spotkanie dla kobiet.

Spotkanie fundacji "Wsparcie na Starcie" wpisuje się w nowy model profilaktyki. To profilaktyka na wesoło, kiedy o poważnych sprawach, mówimy w inny i niecodzienny sposób.

- Zaczynamy spotkanie nietypowo, bo z brafiterką, która poopowiada nam troszkę o naszych piersiach. Uświadomi, że to, w jaki sposób mamy dobrany biustonosz także może wpłynąć na nasze samopoczucie i zdrowie. Jeśli biustonosz jest źle dobrany, przez co bolą nas piersi, to może być to sygnał, że coś złego się dzieje - tłumaczy socjolożka medycyny i organizatorka wydarzenia Karolina Pszonak.

Fundacja promuje samobadanie piersi, wspiera amazonki i edukuje nastolatki. Gościem specjalnym będzie ginekolog-położnik dr hab. n. med. Konrad Futyma, który obali kilka mitów i stereotypów, m.in. związanych z samobadaniem piersi, karmieniem czy ciążą.

Spotkanie odbędzie się 25 października w hotelu przy al. Kraśnickiej 80 w Lublinie o godz. 18:00. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy ani limit wiekowy.

"Wsparcie na Starcie" - bezpłatne spotkania profilaktyczne dla kobiet