Ważny komunikat

Alert RCB w Zielonej Górze! "Zachowaj ostrożność, nie zbliżaj się do miejsca...". O co chodzi?

2023-07-22 18:12

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa (RCB) wysłało alert do mieszkańców Zielonej Góry i okolic. Ten komunikat trzeba potraktować bardzo poważnie, ponieważ ma on związek z pożarem hali, w której składowane były substancje niebezpieczne. W sobotę (22 lipca 2023 r.) do walki z żywiołem ruszyło ponad 20 zastępów straży pożarnej.

Potężny pożar hali z opadami chemicznymi wybuchł w sobotę (22 lipca 2023 r.), w godzinach popołudniowych. W akcji bierze udział samolot, który zrzuca środek gaśniczy. - Substancje i związki, które się palą mogą mieć charakter szkodliwy. Prosimy, żeby wszyscy w miarę możliwości pochowali się w domach, gdyż jest to bardzo niebezpieczna sytuacja, sytuacja nieopanowana - zaapelował do mieszkańców Zielonej Góry i okolic rzecznik prasowy Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. kpt. mgr inż. Arkadiusz Kaniak, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Czytaj więcej o sprawie: Potężny pożar hali z opadami chemicznymi! Apel do mieszkańców: "Wejdźcie do mieszkań, zamknijcie okna i drzwi"

Alert RCB w Zielonej Górze! "Zachowaj ostrożność, nie zbliżaj się do miejsca pożaru"

Komunikat Rządowego Centrum Bezpieczeństwa dotyczy mieszkańców, którzy znajdują się blisko miejsca niepokojącego zdarzenia. Należy go potraktować bardzo poważnie!

- Alert RCB w Zielonej Górze. Uwaga, w m. Przylep (22.07) palą się substancje niebezpieczne. Zachowaj ostrożność, nie zbliżaj się do miejsca pożaru. Jeśli możesz zostań w domu, zamknij okna - przekazalo RCB za pośrednictwem Twittera.

W związku z sytuacją do Zielonej Góry udaje się wojewoda lubuski Władysław Dajczak. O godz. 18.30 odbędzie się tam posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. St. kpt. mgr inż. Kaniak przekazał mediom, że w beczkach na terenie hali składowane były różne substancje chemiczne. - Nie jesteśmy w stanie powiedzieć, jakie to były konkretnie związki, wiemy, że mamy do czynienia z substancjami niebezpiecznymi - wyjaśnił. Na ten moment nie ma żadnych informacji o poszkodowanych.

Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?
Pożar przy ulicy Litewskiej w Rzeszowie