Konkurs Piosenki Angielskiej Fly High, dziś eliminacje

i

Autor: NikolayFrolochkin/pixabay.com Konkurs Piosenki Angielskiej Fly High, dziś eliminacje

Fly High w Zielonej Górze

2017-02-14 14:18

W Zielonej Górze odbywają się dziś eliminacje do VIII Konkursu Piosenki Angielskiej Fly High. Na scenie ponad sześćdziesięciu uczestników.

Konkurs na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń w zielonogórskim LO 7. To jego ósma edycja. Biorą w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa.

- Gościmy solistów, duety, ale i całe zespoły. Cieszymy się, że w tym roku mamy całkiem sporo twórczości własnej młodzieży - mówi w rozmowie z Radiem ESKA Łucja Paplińska-Filipczak, nauczycielka z LO 7 i współorganizatorka wydarzenia.

Roksana Czerniec, która wystąpiła z utworem "Blue Jeans" z repertuaru Lany Del Rey, podkreśla, że taki konkurs może sprawić, że młoda osoba zaistnieje w świecie muzyki.

- Szukam czegoś, co może sprawić, że stanę się bardziej rozpoznawalna, jeśli nadarzy się taka okazja, po prostu idę - mówi Roksana Czerniec.

W finale konkursu, który odbędzie się 8. marca w Zielonogórskim Ośrodku Kultury, wystąpi 17 osób.

Czytaj też: Jakie plany na walentynki mają zielonogórzanie? [AUDIO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE