Policyjny pościg za kierowcą citroena

i

Autor: mat. policji Krośnieńscy policjanci zatrzymali po pościgu 28-letniego kierowcę citroena

Kierowca citroena uciekał przed policją. Zderzył się czołowo z przypadkowym autem!

2022-03-24 11:49

Uciekający przed policyjnym pościgiem 28-letni kierowca citroena zderzył się czołowo z przypadkowym samochodem. Wcześniej 28-latek ukradł paliwo na stacji w Krośnie Odrzańskim. Jak się okazało, mężczyzna miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a w czasie wypadku przewoził w samochodzie narkotyki.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 21 marca. Policjanci zostali poinformowani, że na jednej ze stacji benzynowych w Krośnie Odrzańskim doszło do kradzieży. Sprawca zatankował paliwo, po czym bez płacenia odjechał w kierunku Świebodzina (woj. lubuskie). Informacja o kradzieży została przekazana do okolicznych patroli i już wkrótce citroen berlingo z dwiema różnymi tablicami rejestracyjnymi został zauważony przez dzielnicowych w miejscowość Radnica.

Funkcjonariusze próbowali zatrzymać podejrzany samochód, ale jego kierowca na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Siedzący za kierownicą citroena mężczyzna, kierując się w kierunku Sycowic, za wszelką cenę próbował zgubić ścigających go policjantów. Przejeżdżając przez miejscowość Skąpe w pewnym momencie zjechał na lewą stronę jezdni i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka audi. Mimo że rozbity samochód nie nadawał się do dalszej jazdy, mężczyzna nie zamierzał się poddać - porzucił auto i rzucił się biegiem w stronę najbliższych zabudowań. Szybko został jednak dogoniony i zatrzymany.

Jak się okazało, za kierownicą citroena siedział 28-letni mężczyzna. Wkrótce wyszło na jaw, że 28-latek ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a żadna z tablic rejestracyjnych doczepionych do samochodu nie należała do citroena.

ZOBACZ TEŻ: Była pijana i jechała całą szerokością jezdni. Zatrzymała ją policjantka po służbie

- W toku dalszych czynności mundurowi znaleźli w aucie różnego rodzaju narkotyki - poinformowała podkom. Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim. - Badanie testerem wykazało, że była to marihuana, amfetamina, metamfetamina oraz 2C-B. 28-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna mógł kierować pod działaniem środków odurzających, pobrano od niego krew do dalszych badań laboratoryjnych.

Po przesłuchaniu 28-latek usłyszał zarzuty kradzieży paliwa o wartości przeszło 1300 zł, niezatrzymania się do kontroli drogowej, posiadania narkotyków oraz niestosowania się do orzeczonych przez sąd środków karnych, za co grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto odpowie również za spowodowanie kolizji drogowej. Decyzją sądu mężczyzna został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

- Dla policjantów nie jest to jednak zakończona sprawa - dodaje podkom. Justyna Kulka. - W toku dalszych czynności będą ustalać co stało się ze skradzionym paliwem, dążąc do jego odzyskania.

Sonda
Czy kary za posiadanie znacznej ilości narkotyków powinny być wyższe?
Dramatyczny pościg za pijanym kierowcą