Połasił się na kościelną skarbonkę. Za ten grzech grozi mu nie tylko pokuta

i

Autor: Lubuska Policja Połasił się na kościelną skarbonkę. Za ten "grzech" grozi mu nie tylko pokuta

To nie pierwszy raz

Okradł kościół w Zielonej Górze. Połasił się na kościelną skarbonkę. Za ten "grzech" grozi mu nie tylko pokuta

2023-01-17 21:34

Liczył na szybki "zarobek", jednak się przeliczył. Mężczyzna, który z jednego z kościołów w Zielonej Górze ukradł skarbonkę z datkami wiernych, nie tylko popełnił grzech, ale przede wszystkim dopuścił się przestępstwa, za które grozi mu surowa kara. Okazało się również, że nie było to jego pierwsze przewinienie.

Do zdarzenia doszło w pierwszych dniach stycznia. Policjanci z Zielonej Góry otrzymali zgłoszenie o kradzieży skarbonki z jednego z kościołów. Skrzynka z datkami wiernych została wyrwana ze ściany. W środku mogło się znajdować około 600 złotych.

Policjanci otrzymali również zapis monitoringu, na który widoczny był podejrzewany o dokonanie tej kradzieży, co ułatwiło im ustalenie sprawcy. Kryminalni nie mieli żadnego problemu z rozpoznaniem podejrzanego. Okazało się, że był to dobrze im znany 35-letni mieszkaniec Zielonej Góry, który miał już na swoim koncie zarówno kradzieże, kradzieże z włamaniem jak i niszczenie mienia i inne przestępstwa.

Po dokonaniu kradzieży w kościele, mężczyzna nie wrócił do domu i próbował się ukrywać przed policjantami. Jednak kryminalni nie mieli trudności z jego odnalezieniem i został zatrzymany następnego dnia w centrum miasta.

Podejrzany 35-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i przyznał się do swego czynu. Trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe dwa miesiące. Mężczyzna był już wielokrotnie zatrzymywany za kradzieże i odbywał również kary więzienia, będzie więc odpowiadał w warunkach wielokrotnej recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedykolwiek świadkiem kradzieży?
Rzucam hasło: ks. Maciej Czaczyk
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE