Pobiegną dla Marcina! 17 marca w Zielonej Górze odbędzie się Galant Race

2018-03-02 10:06
Galant Race 17 marca w Zielonej Górze
Autor: (fot. Aleksandra Kanoniak) Galant Race 17 marca w Zielonej Górze

Galant Race to bieg charytatywny dla Marcina Galanta, który zmaga się z nowotworem i potrzebuje wsparcia.  

Marcin przebywa teraz w poznańskim szpitalu na naświetlaniu, następnie czeka go kosztowne i skomplikowane leczenie w Niemczech.

- Marcin ma nadzieję, że 22 Marca wyjdzie ze szpitala i będzie mógł rozpocząć kolejny etap leczenia, w Niemczech - mówił na konferencji prasowej Maciej Adamczak, współorganizator wydarzenia.
Galant Race odbędzie się w Parku Braniborskim. Trasa będzie liczyła nieco ponad 7 kilometrów. Odbędzie się też wyścig dla dzieci.

- Tym razem proponujemy do startu Park Braniborski i okoliczne tereny leśne. Udało nam się wybiegać trasę 7,2 kilometra, udało nam się również znaleźć parę górek  - mówi Karolina Michalczak ze stowarzyszenia Zielona Góro Zacznij Biegać.

Dodatkowo w ramach akcji odbędzie się mecz "Koszykarze kontra reszta świata". W programie też występy i licytacje. Całość w sobotę 17 marca.

 Czytaj też: Po raz czternasty w Zielonej Górze odbędzie się akcja "Tak pomagam"

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE