ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl rozrywka kultura Gra o Tron: ośmioro martwych bohaterów serialu, którzy nadal żyją w książkach

Gra o Tron: ośmioro martwych bohaterów serialu, którzy nadal żyją w książkach

06.09.2016, godz. 12:04
Bohaterowie Gry o Tron, który nadal żyją w książce
foto: PrintScreen YouTube

Dla fanów prozy George'a R.R. Martina to nie nowość. Jednak ci z was, którzy Grę o Tron znają jedynie z serialu może być to niemałym zaskoczeniem. Które ze zmarłych w adaptacji filomowej postaci, nadal żyją w powieści?

O tym, że fabuła serialu nie pokrywa się w 100 procentach z wydarzeniami przedstawionymi w powieściach autorstwa George'a R.R. Martina wiadomo od dawna. Jednak niektóre decyzje podjęte przez twórców serialu wydają się naprawdę zaskakujące. Różnice między adaptacją filmową a książką bardzo łatwo zauważyć na przykładzie bohaterów, których nie zobaczymy już w serialu, a którzy nadal żyją w powieści. Poniżej przedstawiamy listę z przykładami.

ZOBACZ: Gra o tron s07e01. Wiemy kiedy będzie premiera nowej serii!

Meryn Trant

To członek Gwardii Królewskiej. W serialu Arya wyłupiła mu oczy i poderżnęła gardło. Była to jej zemsta za zamordowanie jej mentora od szermierki Syrio Forela. W powieści Meryna nie spotkał tak tragiczny los. Nadal żyje i wciąż kręci się w okolicach Królewskiej Przystani.

Selyse Baratheon

Czyli wyrodna matka, która przyzwoliła na zabicie własnej córki Shireen. Selyse Baratheon powiesiła się w finale piątego sezonu Gry o Tron, po tym jak Shireen spłonęła na stosie. W powieści obie panie mają się względnie dobrze i mieszkają w Czarnym Zamku, razem z Nocną Strażą

via GIPHY

Shireen Baratheon

W serialu jej śmierć była okrutna. Dziewczynka spłonęła na stosie. To był jeden z najbardziej przygnębiających odcinków 5 sezonu. W książkach nadal żyje i mieszka z matką w Czarnym Zamku.

via GIPHY

Myrcella Baratheon

Owoc kazirodczego związku Cersei i Jamiego Lannister. W powieści straciła ucho. W seriau została otruta przez Ellarię Sand. Jej śmierć była zemstą na Cersei za śmierć Oberyna, w której brała udział rodzina Myrcelli.

Barristan Selmy

Jak na rycerza przystało zginął w walce w obronie swojej władczyni Deanerys. W powieści nadal żyje, zajmuje się miastem Meereen po tym, jak Matka Smoków z niego zniknęła.

Lady Catelyn Stark

W serialu została zamordowana podczas wesela Robba. Co prawda taki sam los spotkał ją również w książce, z tą różnicą, że w powieści została wskrzeszona przez Berica Dondarriona. Fani serialu, którzy znają jej powieściowe losy nadal mają nadzieję, że pojawi się nowej serii.

Mance Rayder

W serialu Mance został spalony na stosie za odmowę zadeklarowania wierności Stannisowi Baratheonowi. W powieści zostało zaprezentowane to innaczej. Na stosie spłonął mężczyzna o imieniu Rattleshirt, którego Melisandre upodobniła magicznie do Mance'a.

Jeyne Westerling / Talisa z Volantis

W powieści żona Robba Starka to Jeyne Westerling. W serialu została zastąpiona przez Talisę - szlachciankę z Volantis. W ekranizacji ciężarna Talisa zginęła podczas Krwawych Godów. Tymczasem w książce Jeyne Westerling nadal życie, opłakuje męża i być może nosi jego dziecko.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: