ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl rozrywka kultura Wielkanoc z FOKUS TV - co obejrzeć w Święta w FOKUS TV?

Wielkanoc z FOKUS TV - co obejrzeć w Święta w FOKUS TV?

14.04.2017, godz. 12:48
Wielkanoc z FOKUS TV - co obejrzeć w Święta w FOKUS TV?
foto: Fokus TV

Wielkanoc z Fokus TV: filmy, które warto obejrzeć w Święta Wielkanocne. W niedzielę 16 kwietnia dwa filmy dokumentalne - "Franciszek: papież buntownik" o godzinie 20.00 oraz "Ostatnia modlitwa? Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie" o godzinie 21.00. O czym są filmy w Fokus TV w Wielkanoc?

Franciszek - papież buntownik film dokumentalny 16 kwietnia, niedziela 20.00

Krótko po wyborze na papieża w 2013 r. Jorge Bergoglio został uznany za niekonwencjonalną osobowość. Zanim został duchowym przywódcą, przeszedł dramatyczną drogę. Wbrew oczekiwaniom rodziny zrezygnował ze studiów medycznych i przyjął śluby zakonne. Szybko awansował, by zostać prowincjałem zakonu jezuitów w Argentynie. W latach 70. Kościół rzymskokatolicki został wciągnięty w wir burzliwych wydarzeń społecznych, wywołanych przez rządy dyktatury wojskowej. Między innymi te bolesne doświadczenia spowodowały, że Bergoglio stał się "biskupem slumsów". Film przedstawia jego drogę życiową i posługę kardynała przed rzymskim pontyfikatem. Sceny fabularyzowane przeplatają się z archiwalnymi wywiadami.

Ostatnia modlitwa? Chrześcijanie na Bliskim Wschodzie film dokumentalny 16 kwietnia,niedziela 21.00

Wstrząsający obraz prześladowań, jakie spotykają chrześcijan w miejscu, gdzie narodziła się ich religia. Według watykańskich raportów każdego roku na całym świecie męczeńską śmiercią ginie sto tysięcy wiernych. Wyznawcy Chrystusa są prześladowani, atakowani i wypędzani, a ich miejsca kultu - niszczone. Najtrudniejsza sytuacja panuje na Bliskim Wschodzie. Pod rządami Saddama Husajna w Iraku żyło prawie półtora miliona chrześcijan. Dziś wskutek okrutnych prześladowań ze strony ISIS jest ich tam mniej niż dwieście tysięcy. Jednak mimo ogromnego zagrożenia ze strony dżihadystów nie wszyscy chrześcijanie zdecydowali się uciec. W filmie dowiemy się m.in., jakie są motywacje tych, którzy zostali.

W FOKUS TV oglądaj koniecznie także seriale:
Mroźna planeta sobota - niedziela 9:00
Skarby Jerozolimy sobota - niedziela 11:00
Historia „Titanica” sobota - niedziela 13:00

Więcej na: www.facebook.com/FokusTVpl i www.fokus.tv

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: