Laserowe poprawianie wzroku

i

Autor: Shutterstock

Co mówią o tobie twoje oczy? Sprawdź, jaką jesteś osobą, jaki jest stan twojego zdrowia!

2016-04-29 14:37

Oczy mówią więcej o człowieku, niż może się wydawać. Już na podstawie samego koloru oczu można określić osobowość człowieka oraz jego charakter. Po oczach można także ocenić stan zdrowia. Dowiedz się więcej na temat oczu i sprawdź, co mówią o tobie i twoim zdrowiu.

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy i okazuje się, że jest w tym sporo prawdy! Naukowcy ustalili, że kolor oczu mówi wiele o człowieku, jego osobowości, charakterze, a także stanie zdrowia. Patrząc człowiekowi w oczy, można dowiedzieć się więcej niż na podstawie rozmowy! Wystarczy wiedzieć, co oznacza konkretny kolor oczu. Warto też wiedzieć, że barwa tęczówki wiąże się z przystosowaniem organizmu do warunków środowiska.Kolor oczu uzależniony jest od ilości melaniny w tęczówce. Ludzie, który żyją w rejonach ziemi o dużym nasłonecznieniu mają ciemne tęczówki. Jasne posiadają zaś ludzie, mieszkający w rejonach, w których słońca jest mniej (pewnie dlatego 80% Polaków ma niebieskie oczy). Kolor oczu podobno odwierciedla cechy charakteru a nawet może być wstępem do oceny ryzyka różnych schorzeń.

Co oznacza kolor oczu?

Z badań wynika więc, że osoby o oczach niebieskich są wytrwałe, sentymentalne i łatwo ulegają nastrojom. Mogą często zmieniać zdanie, denerwują się, gdy inni obalają ich argumenty. Osoby o niebieskich oczach wspaniale traktują przyjaciół, potrafią zrozumieć wrogów. Mają skłonności do lenistwa, cierpią na bezsenność. Mogą mieć kłopoty z żołądkiem i pęcherzem. Z kolei osoby o oczach zielonych potrafią ocenić swoje możliwości, mają dużą wyobraźnię, lubią wyzwania i są ekstrawertykami. Jednocześnie mają silny charakter i silną wolę, za co są zarówno cenione, jak i nienawidzone. Zielonookie osoby nie lubią zimna i często są meteopatami. Mogą mieć problemy z pęcherzem i nerkami. Osoby o oczach szarych mają naturę samotników, chodzą własnymi ścieżkami, męczy je towarzystwo i nadmiar pracy. Miewają skłonności do przesady. Mogą mieć problemy z przemianą materii. Osoby o oczach brązowych mają cechy przywódców, są aktywne i przebojowe. Są radosne i pełne energii. Niestety, mogą mieć problemy z żołądkiem, jelitami, wątrobą czy woreczkiem żółciowym.

Bez wątpienia oczy są niezwykle ważne zarówno ze względu na funkcje, które pełnią, jak i możliwość odczytania z nich stanów emocjonalnych oraz zdrowotnych człowieka. Warto dbać o swoje oczy, regularnie je badać. Jedną z chorób, której od razu nie widać – ale zdecydowanie wpływa na pogorszenie widzenia jest zaćma. W początkowej fazie rozwoju zaćmy nie zauważymy u osoby chorej „gołym okiem". Widoczna jest dopiero zaćma bardzo dojrzała, kiedy to możemy zauważyć, ze źrenica zmieniła kolor z czarnego na biały. Zaćma jest jedną z przyczyn ślepoty. Polega na powstawaniu plamek lub zmętniałych obszarów w naturalnie przezroczystej soczewce oka. Do siatkówki dociera coraz mniej impulsów z otoczenia, ostrość wzroku znacznie się upośledza. Choć choroba ta głównie występuje u osób po 60. roku życia, zdarza się także młodszym. U młodych ludzi zaćma najczęsciej jest spowodowana przez uraz oka, szkodliwe warunki pracy, kontakt z chemikaliami, stany zapalne oka czy przewlekłe choroby, takie jak cukrzyca. Zaćmę można wyleczyć operacyjnie. Dziś złotym standardem operacji jest jej przeprowadzenie we wczesnym stadium choroby – w momencie, gdy pacjent zauważa pogorszenie ostrości wzroku. Zabieg zwykle odbywa się w znieczuleniu kroplowym, trwa około 20 minut, a zmętniała soczewka zastępowana jest sztuczną.

 

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany