WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości dzieje się JAK POZBYĆ SIĘ cellulitu - ćwiczenia ujędrniające uda

JAK POZBYĆ SIĘ cellulitu - ćwiczenia ujędrniające uda

17.06.2011, godz. 03:00
JAK POZBYĆ SIĘ cellulitu - ćwiczenia ujędrniające uda
foto: EAST NEWS

Aby pozbyć się cellulitu musimy zastosować dwa rozwiązania - dietę i ćwiczenia. Dziś prezentujemy jakie ćwiczenia pomagają ujędrnić uda i pośladki, a tym samym zwalczyć cellulit.

Zwalczanie cellulitu bez wysiłku

Codziennie biorąc prysznic, mocnym strumieniem wody "masuj" uda, na przemian zimną i ciepłą wodą. Poprawi to krążenie krwi. Rób także masaż szorstką gąbką. Jeśli stosujesz kremy antycellulitowe - masuj nogi w odpowiedni sposób: mocno naciskając dłońmi na uda (z tyłu i po bokach) przesuwaj dłonie od kolana w górę, aż do pośladków, potarzaj taki masaż kilka razy.

Patrz też: Jak szybko schudnąć - dieta kopenhaska - 7 kg w 13 dni

Ćwiczenia ujędrniające uda i zwalczające cellulit

1. Stań w szerokim rozkroku i zrób przysiad "sumo". Przenieś ciężar ciała na lewą nogę, a prawą powoli unieś na wysokość talii. Biodra wypchnięte do przodu. Wytrzymaj chwilę i powoli zejdź do przysiadu. Powtórz ćwiczenie 15 razy i zmień nogę.

2. Stań i unieś prawą nogę. Ręce trzymaj przed sobą - dłonie w piąstki. Powoli prostuj prawą nogę i przenoś ją do tyłu najwyżej, jak potrafisz. Wytrzymaj w tej pozycji chwilę i przyciągnij nogę do klatki piersiowej. Powtórz to ćwiczenie 10 razy.

3. Połóż się na lewym boku. Lewą nogę lekko ugnij, a prawą wyprostuj przed sobą - stopę trzymaj 5 cm nad podłogą. Powoli unoś prawą nogę pionowo w górę, a następnie powoli ppuść nogę. Powtórz to ćwiczenie 15 razy i wykonaj całą serię, leżąc na prawym boku. Mięśnie ud musza pracować, aż będziemy czuć zmęczenie.

4. Połóż się na brzuchu i czoło oprzyj na przedramionach. Prawą nogę zegnij w kolanie pod kątem prostym i unieś ok. 10 cm nad podłogę. Ćwiczenie polega na obniżaniu i unoszeniu kolana o ok. 5 cm przez minutę. Po krótkim odpoczynku zmień nogę. Możesz także unosić nogę do zewnątrz i z powrotem.

5. Uklęknij i w zgięciu prawego kolana umieść hantlę. Oprzyj następnie tułów na przedramionach i powoli unoś nogę z hantlą najwyżej, jak zdołasz i opuszczaj ją, ale tak, aby nie dotknąć podłoża. Powtórz ćwiczenie 10-15 razy i zmień nogę.

autor: oprac. Emilia Wiśniewska zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: