WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości dzieje się Największe przeboje w twoim telefonie

Największe przeboje w twoim telefonie

07.07.2017, godz. 00:00
Największe przeboje w twoim telefonie
foto: SHUTTERSTOCK

Mając smartfona, masz też dostęp do największego zbioru muzycznego na ś wiecie. Możesz słuchać swojej ulubionej muzyki i zrobić potańcówkę dla znajomych puszczając największe przeboje – te najnowsze i te z waszej młodości.

Muzyka łagodzi obyczaje, dodaje energii, umila dzień. Nie ma osoby, która nie lubiłaby jej słuchać, mamy tylko różne gusta. Jedni kochają Stonesów, Doorsów, Beatelsów czy Metallikę, inni wolą przeboje Krzysztofa Krawczyka, Maryli Rodowicz czy Ireny Santor. Często brakuje nam naszych ulubionych piosenek z czasów młodości. Teraz, dzięki smart fonowi mamy je pod ręką.

PRAWIE 50 MILIONÓW PIOSENEK

Radio nie zawsze gra to, co czego chciałbyś słuchać. Zwłaszcza, że program muzyczny przerywany jest wiadomościami i reklamami, a te potrafią popsuć letni nastrój. Stare, zużyte kasety rzężą niemiłosiernie i nie ma co nawet włączać odtwarzacza. By posłuchać swojej ulubionej muzyki w dobrej jakości dźwięku, musiałbyś zainwestować w płyty kompaktowe lub wracające do łask „vinyle". A te kosztują niemało i – powiedzmy sobie to wprost – zabierają w domu mnóstwo miejsca. Poza tym, gdy jedziesz na działkę czy na wczasy, trudno pakować do bagażu dużą liczbę płyt. Jeśli więc lubisz słuchać muzyki i tęsknisz za ulubionymi wykonawcami, a masz telefon w Play, zainteresuj się aplikacją TIDAL. Mówi się o tym, że to aplikacja dla prawdziwych melomanów – w odróżnieniu od konkurencji twórcy serwisu przywiązują dużą wagę do jakości dźwięku. Do wyboru masz tu ponad 48,5 milionów utworów, są tu też całe albumy i teledyski. Dostęp do tego wszystkiego i do kolejności odtwarzania utworów jest nielimitowany. Nikt też nie przerywa ci słuchania reklamą. Nie obawiaj się, że aplikacja zużyje ci dostępną pulę internetu i będziesz musiał zapłacić wyższy rachunek. Za słuchanie muzyki za pośrednictwem usługi TIDAL w Play nie ma dodatkowych opłat. Jeśli masz pakiet internetowy, nie będzie on pomniejszany podczas słuchania muzyki. Możesz w ten sposób słuchać całych albumów (płyt), albo tworzyć własne, ulubione playlisty, czyli listy ulubionych i wybranych przez siebie piosenek. Oprócz tego masz także dostęp do 160 tysięcy materiałów video. Są teledyski, wywiady i całe koncerty m.in. Bon Jovi czy słynnej rockowej grupy Coldplay.

JAK ZACZĄĆ KORZYSTAĆ Z USŁUGI

Zainstalowanie i późniejsze korzystanie z usługi TIDAL jest bardzo proste. Wysyłasz SMS o treści START na numer 678. W zależności od umowy, jaką masz w Play usługa TIDAL Premium jest dla ciebie bezpłatna przez dwa lata lub pierwszy miesiąc jest bezpłatny, a później koszt korzystania wynosi 19,99 zł za miesiąc. Aplikację musisz pobrać. Jeśli używasz telefonu z systemem Android, znajdziesz ją na stronie www.tidal.com/download.

Następnie otwórz aplikację i wybierz „Wypróbuj". Zobaczysz listę dostępnych utworów, albumów, playlist. Po naciśnięciu odtwarzania dowolnego utworu, aplikacja TIDAL zaproponuje ci włączenie TIDAL Premium – zrób to postępując zgodnie z instrukcją. Jeśli chcesz korzystać z aplikacji na telefonie w systemem iOS lub na komputerze, włącz TIDAL Premium przez Play24 lub wyślij SMS o treści START pod numer 678. Otrzymasz SMS z loginem i hasłem, którym możesz logować się na trzech dowolnych urządzeniach.

GDY NIE MASZ DOSTĘPU DO INTERNETU

Poza tym masz też dostęp do swoich ulubionych płyt także wtedy, gdy najdziesz się poza zasięgiem sieci. To szczególnie ważne, gdy podróżujesz za granicą lub wyjeżdżasz do miejsca, w którym nie ma zasięgu lub jest on bardzo słaby. Aplikacja pozwala ci na przechowywanie w pamięci telefonu twoich wybranych albumów i playlist. Musisz się tylko przełączyć na tzw. tryb offline. To bardzo proste – wyszukujesz artystę lub playlistę, następnie konkretny album i klikasz w opcję „Offline". Zapisywanie trwa około kilkunastu sekund. Jeśli chcesz zapisać więcej płyt i playlist, kup w sklepie z akcesoriami do telefonów tzw. kartę pamięci.

WIĘCEJ O SERWISACH MUZYCZNYCH

TIDAL to serwis stworzony przez rapera Jaya-Z. Możesz nie znać jego muzyki, ale na pewno słyszałeś o jego życiowej partnerce, słynnej amerykańskiej wokalistce Beyoncé. To serwis streamingowy, czyli taki, który pozwala na słuchanie muzyki przez internet, także na żywo! TIDAL to także platforma gromadząca koneserów i znawców muzyki, którzy publikują tu ciekawe teksty. TIDAL zawiera także ekskluzywne treści wideo, co najmniej raz w tygodniu można tu obejrzeć koncertu na żywo w świetnej jakości dźwięku! Jest sekcja z najnowszymi i najbardziej promowanymi muzycznymi teledyskami, playlisty tworzone przez samych artystów, dodatkowe materiały od różnych artystów, nie tylko ich muzyka. TIDAL i Play wspierają legalne źródła muzyki, walczą z piractwem i nielegalnym ściąganiem muzyki z sieci.

 

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: