ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Andrzej Turski nie chciał się leczyć! Nie przyjmował do siebie, że jest chory

Andrzej Turski nie chciał się leczyć! Nie przyjmował do siebie, że jest chory

10.12.2013, godz. 19:00
Andrzej Turski
Andrzej Turski foto: se.pl

Stan Andrzeja Turskiego (70 l.) wciąż jest ciężki, ale stabilny. Dziennikarz leży nieprzytomny w jednym z warszawskich szpitali. Jak się okazuje, pan Andrzej nie traktował poważnie swojej choroby. Uważał, że tak jak pokonał nowotwór, tak samo da radę z cukrzycą.

- Andrzej nie przykładał dużej wagi do leczenia cukrzyce. Nie chciał brać leków, twierdził, że da radę bez nich, że nie chce być schorowanym emerytem. Chciał udowodnić, że da radę pracować i pokonać chorobę, tak jak kilka lat temu pokonał raka – mówią nam znajomi Turskiego z pracy.
Podobno prowadzący „Panoramę” zapominał o braniu leków i za mało odpoczywał, co doprowadziło do rozwoju cukrzycy II stopnia. W feralnego czwartku, kiedy to trafił nieprzytomny do szpitala, wziął za małą dawkę insuliny. Teraz od blisko tygodnia Turski leży nieprzytomny w warszawskim szpitalu MSW i oddycha przez respirator. Stan jego jest ciężki, ale stabilny. Teraz wszystko zależy od siły jego organizmu.
Przed bagatelizowaniem takich chorób ostrzegają lekarze.
- Cukrzyca wymaga stosowania się do zaleceń. Podstawą jest dieta, ruch fizyczny, redukcja masy ciała, przyjmowanie leków. Jeśli pacjent tego nie stosuje, a szczególnie nie przestrzega diety może szybciej dojść do powikłań do których zalicza się kwestie związane z naczyniami jak zawał serca, udar mózgu, uszkodzenie nerek czy wzroku. Jeśli cukrzyk nie przestrzega diety nawet insulina nie pomoże - usłyszeliśmy w Poradni Diabetologicznej w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki.

- Andrzej nie przykładał dużej wagi do leczenia cukrzycy. Nie chciał brać leków, twierdził, że da radę bez nich, że nie chce być schorowanym emerytem. Chciał udowodnić, że da radę pracować i pokonać chorobę, tak jak kilka lat temu pokonał raka – mówią nam znajomi Turskiego z pracy.

Zobacz: Dramat rodziny Andrzeja Turskiego! Prezenter nie odzyskał przytomności

Podobno prowadzący „Panoramę” zapominał o braniu leków i za mało odpoczywał, co doprowadziło do rozwoju cukrzycy II stopnia. W feralny czwartek, kiedy trafił nieprzytomny do szpitala, wziął za małą dawkę insuliny. Teraz od blisko tygodnia Turski leży nieprzytomny w warszawskim szpitalu MSW i oddycha przez respirator. Jego stan jest ciężki, ale stabilny. Teraz wszystko zależy od siły jego organizmu.

Zobacz też: Przyjaciele Turskiego nie tracą nadziei. Andrzeju, trzymaj się!

Przed bagatelizowaniem takich chorób ostrzegają lekarze.

- Cukrzyca wymaga stosowania się do zaleceń. Podstawą jest dieta, ruch fizyczny, redukcja masy ciała, przyjmowanie leków. Jeśli pacjent tego nie stosuje, a szczególnie nie przestrzega diety, może szybciej dojść do powikłań, do których zalicza się kwestie związane z naczyniami takimi jak zawał serca, udar mózgu, uszkodzenie nerek czy wzroku. Jeśli cukrzyk nie przestrzega diety, nawet insulina nie pomoże - usłyszeliśmy w Poradni Diabetologicznej w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: