ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Do Polski przyjeżdża przyszły król Anglii

Do Polski przyjeżdża przyszły król Anglii

17.07.2017, godz. 05:00
Narodziny księcia Jerzego
Ciąża Kate Middleton była wielkim wydarzeniem. Kiedy wyszła ze szpitala z małym księciem na rękach... Tłum oszalał! foto:

To jedna z ulubionych par europejskich mediów. Ona - córka bogatych przedsiębiorców, bez tytułu szlacheckiego i on - przystojny książę i przyszły król Zjednoczonego Królestwa.

Już dziś księżną Kate (35 l.) i księcia Williama (35 l.) będzie może zobaczyć na żywo, bowiem prezydent Andrzej Duda (45 l.) oprowadzi ich po Warszawie. Jutro brytyjscy goście odwiedzą Gdańsk.

Następca tronu

Lista osób, które mogą objąć tron w Wielkiej Brytanii po śmierci Królowej Elżbiety II jest długa i liczy aż 38 osób! W pierwszej kolejności jest książę Karol (68 l.), ale od kilku lat brytyjskie media huczą, że to jednak wnuk obejmie tron. Jej Wysokość zresztą już przygotowuje do tego Williama i przekazuje mu część swoich obowiązków. Brytyjskie media także nie mają wątpliwości, że jest świetnym kandydatem. Nie dość, że przystojny, to jeszcze zaradny. Po ukończeniu prywatnej szkoły William uczył angielskiego, piłował drewno, a nawet czyścił toalety w wiosce w Patagonii. Odbywając służbę wojskową, chciał pojechać do Afganistanu, ale dowództwo uznało to za zbyt ryzykowne i ostatecznie wybrał służbę w siłach powietrznych.

Sukienka za 78 tys. funtów

Wydawałoby się, że za taką partię każda dziewczyna dałaby się pokroić. Ale nie Kate Middleton, którą książę zobaczył po raz pierwszy w 2002 r. podczas studenckiego pokazu mody na Uniwersytecie St. Andrews w Szkocji. Kate, wtedy studentka historii sztuki, miała na sobie prawie przezroczystą suknię, która później trafiła na aukcję za 78 tys. funtów. William oczarowany panną Middleton postanowił się z nią umówić na randkę. Zanim jednak zostali parą. mieszkali ze sobą w jednym domu! Wspólnie z przyjaciółmi wynajmowali mieszkanie. Nie trzeba było długo czekać, by Kate zapałała gorącym uczuciem do księcia.

Księżna z ludu

Zanim Kate i William pobrali się w 2011 r., ich związek wzbudzał liczne kontrowersje. Prasa nie zostawiała na niej suchej nitki. Zarzucano jej, że chciała upolować księcia. Wcześniej nikt z rodziny królewskiej nie poślubił kobiety spoza arystokracji. Brak zaręczyn wzbudzał tak ogromne kontrowersje, że. para się rozstała w 2007 r.! Widywani na modnych imprezach, udawali, że świetnie znoszą rozstanie, a William nawet spotykał się z inną dziewczyną. Ale po dwóch latach wrócili do siebie, by po roku ogłosić całemu światu, że dziewczyna z ludu zostanie księżną.

Program pobytu brytyjskiej pary książęcej

Poniedziałek 17 lipca:

. powitanie w Pałacu Prezydenckim i spacer po Krakowskim Przedmieściu;

. wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego;

. spotkanie z młodymi przedsiębiorcami w Warsaw Spire;

. udział w przyjęciu w Łazienkach Królewskich.

 

Wtorek 18 lipca:

. wizyta w byłym obozie koncentracyjnym Stutthof;

. spotkanie w ECS z Lechem Wałęsą;

. złożenie wieńca pod pomnikiem Poległych Stoczniowców.

Środa 19 lipca:

. spotkanie w Belwederze z parą prezydencką.

Zobacz także: Jak po polsku nazywają się księżna Kate, książę William i ich dzieci? Sprawdź!

Źródło: Kamil Kacperczyk
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: