ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
SUPER EXPRESS.pl wiadomości gwiazdy Edyta Wojtczak żyje za 2000zł emerytury [ZDJĘCIA]

Edyta Wojtczak żyje za 2000zł emerytury [ZDJĘCIA]

29.07.2017, godz. 02:00
Edyta Wojtczak żyje za 2000 zł emerytury
Była prezenterka TVP Edyta Wojtczak żyje za skromne 2000 zł emerytury foto: PAPS

Na pierwszy rzut oka to zwykła kobieta w dojrzałym wieku. Jeździ tramwajami, kupuje na bazarku warzywa, spaceruje po centrum stolicy. Jednak jak się przyjrzeć, to przypomina wielką gwiazdę Telewizji Polskiej. To sama Edyta Wojtczak (81 l.)!

Dziś żyje skromnie, ma ok. 2 tys. zł emerytury, ale nie skarży się na swój los. - Wszystko zależy od tego, co jest dla kogo ważne. Dla wielu osób jestem na pewno niezdarą życiową. Ale mnie to nie przeszkadza - kwituje legendarna prezenterka.

Była niekwestionowaną ikoną polskiej telewizji. Śliczna, naturalna, zawsze uśmiechnięta, uwielbiana przez widzów. Zaczynała pracę w czasach, gdy telewizja była jeszcze czarno-biała, ale do dziś pamiętają ją miliony Polaków. Przez wiele lat zapowiadała i prowadziła popularne programy, przez lata składała wszystkim życzenia w wieczór sylwestrowy. Ostatecznie na emeryturę odeszła w 1996 r. Mimo że była wielką gwiazdą, nie dorobiła się kokosów. Tak jak Krystyna Loska (80 l.) czy Irena Dziedzic (92 l.) nie ma dużej emerytury. Pani Edyta żyje za około 2 tys. zł i wcale nie narzeka.

Jej życie kręci się wokół kawalerki na ul. Marszałkowskiej i codziennych rytuałów - zakupów na straganikach, spacerów po centrum i odwiedzinach garstki znajomych. Nie chce słyszeć o telewizji, nie ma zamiaru istnieć w show-biznesie, nie kontaktuje się ze znajomymi z tego środowiska. Chce żyć jak zwykła polska emerytka.

ZOBACZ: Joanna Krupa zaatakowana przez grupę pijanych mężczyzn. Dramatyczne chwile gwiazdy

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: