ROZRYWKA Gwiazdy Teleshow Kultura Disco-Polo
Se.pl wiadomości gwiazdy Waldemar Dziki. Kim był? Co osiągnął?

Waldemar Dziki. Kim był? Co osiągnął?

16.09.2016, godz. 12:37
Waldemar Dziki, Małgorzata Foremniak
foto:

Waldemar Dziki odszedł w wieku 59 lat. Od jakiegoś czasu walczył z chorobą. Niestety przegrał walkę w jednym z hiszpańskich szpitali. Kim był i co osiągnął?

Waldemar Dziki urodził się w 1956 roku w Zakopanem. Studiował w prestiżowej Szkole Filmowej w Łodzi. Ukończył wydział reżyserii. Znany był głównie jako producent filmowy, choć również pisał scenariusze i reżyserował kilka filmów i seriali. Był dwukrotnie żonaty. Ze związku z aktorką Darią Trafankowską miał syna Wita Dzikiego. Para się rozwiodła. Kilka lat później Dziki poznał na planie jednej ze swoich produkcji Małgorzatę Foremniak. Zostali małżeństwem i adoptowali dwójkę dzieci - Milenę i Patryka.

W swojej karierze pracował przy wielu produkcjach filmowych i telewizyjnych. Do najsłynniejszych należą "Kartka z podróży", "Cudowne dziecko", "Bank nie z tej ziemi", "Pierwszy milion" czy "W Pustyni i w puszczy". Ostatnimi filmami produkowanymi przez Dzikiego były "PitBull" z 2005 roku oraz "Piłkarski rock" z 2011. W 1982 roku otrzymał nagrodę Prezesa Rady Ministrów za twórczość artystyczną dla dzieci i młodzieży. Po rozwodzie z Foremniak poślubił o wiele młodszą Martę Eljasiak-Dziki. Od 2007 roku był dyrektorem generalnym stacji telewizyjnej TRK Ukraina.

Odszedł w wyniku choroby z którą zmagał się kilka lat. 28 września skończyłby 60 lat.

Zobacz: Zmarł były mąż Małgorzaty Foremniak. Waldemar Dziki odszedł w wieku 59 lat

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: