WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości opinie Korwin-Mikke: List do wspólników złodziei

Korwin-Mikke: List do wspólników złodziei

02.08.2016, godz. 05:00
Janusz Korwin-Mikke
foto: Super Express

Dziecko pięcioletnie potrafi już policzyć - ho ho: nawet do stu. Jeśli żyje w myślącej rodzinie. Natomiast mieszkańcy Pacyfiku, zanim przybyli tam Europejczycy, umieli liczyć tylko do pięciu. Na pytanie, co dalej, odpowiadali w pidgin-english: "mano-mano". Dużo-dużo.

Jeśli idzie o zrozumienie, jak działa gospodarka, przeciętny człowiek jest raczej na poziomie jakiegoś Trobriandczyka. Próbowaliście, Państwo, przekonać trzyletnie dziecko, by nie jadło teraz lodów - za to jutro dostanie lody dwa razy? Nie? To proszę spróbować!

Podobnie rozumuje większość ludzi. Nie tylko III RP. Zapożyczają się też poszczególne rodziny. To ostatnie nie jest najgorsze: jak rodzina się zapożyczy, to ona będzie potem biedować. I dobrze! Absolutnie nie wolno spieszyć z jakąkolwiek dla niej pomocą. Musi być przestrzegana zasada: "Jak sobie pościelesz - tak się wyśpisz!". Ludzie sami nauczą się na własnych błędach - a jeszcze lepiej: na błędach sąsiadów. A jeśli będziemy pomagali lekkomyślnym - to nigdy się nie nauczą. Ani oni - ani ich dzieci. Przeciwnie: pozostaną na poziomie Trobriandczyków - czyli czteroletnich dzieci, które na pytanie "Skąd biorą się pieniądze?" odpowiadają: "Ze ściany!". Bo tam najczęściej znajdują się bankomaty.

Nie wolno pomagać "frankowiczom", nie wolno pomagać samotnym matkom - bo to, oczywiście, zachęca do tego, by iść do łóżka z byle kim... a potem my mamy na to płacić. Otóż: niedoczekanie. Socjalizm musimy zlikwidować.

Tymczasem ludzie, jak te małe dzieci, wybrali najpierw PO, która obiecywała obniżki podatków. To było nawet dość rozsądne, ale PO żadnego nie obniżyła - a ludzie wybrali ją po raz drugi. PO zaczęła niemiłosiernie Polskę zadłużać - więc PiS ją za to krytykował. Proszę sobie poczytać, co PiS dwa lata temu mówiło o kryminalnym zadłużaniu Rzeczypospolitej! Więc melduję Państwu, że PiS przez te pół roku zdołało zadłużyć Polskę znacznie bardziej, niż PO przez cały poprzedni rok!

A proszę pamiętać: był to rok wyborczy - więc PO z PSL zadłużały kraj, by kupować dla ludzi kiełbasę wyborczą. I co? Czy pod biurami posłów PiS są demonstracje i ludzie kamieniami wybijają tym oszustom szyby? Nie. Notowania PiS nadal są wysokie. Dlaczego? Dlatego, że PiS rozkrada Polskę szybciej niż PO - ale wziął sobie wspólników. Tak, tak: większość Polaków. Tak - piszę do tych, którzy biorą 500+, którzy biorą jakieś wyrównania za kredyty we frankach: to wy rozkradacie Polskę! Za PO/PSL rozkradało Polskę może 100 000 członków tych partii - i ich rodziny. Może 200 000. Teraz w rozkradaniu Polski uczestniczy kilka milionów ludzi. Kradną dużo mniej - ale jest ich znacznie, znacznie więcej. Więc Polska płynie jak batyskaf: coraz szybciej... do dna. Ja, oczywiście, nie mówię, by tych pieniędzy nie brać: jak dają - to brać.

Ale, na litość boską: nie głosować potem na tych, co obiecują!

Zobacz także: Prof. Antoni Dudek: Spory wokół Powstania muszą budzić niesmak

Źródło: FAKTY TVN/x-news
autor: Janusz Korwin-Mikke zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: