WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska ALEŻ WPADKA! Skrzynka pocztowa przerosła urzędnika konsulatu RP

ALEŻ WPADKA! Skrzynka pocztowa przerosła urzędnika konsulatu RP

30.08.2016, godz. 13:51
Polski paszport
Polski paszport foto: Google

Niby mamy już XXI od wielu lat, a obsługa poczty elektronicznej wydaje się być czymś tak oczywistym, że ciężko poświęcać czas na jej naukę. Jak się okazuje- czasem jednak warto... Urzędnicy konsulatu RP w Mumbaju być może przejdą w najbliższym czasie szkolenie po tym, jak łódzki oddział Centrum Praw Kobiet opublikował wymianę korespondencji z tą placówką. Jeden z urzędników bardzo obraźliwie zażartował z CPK, sęk w tym, że swoją odpowiedź przesłał nie do współpracownika, jak planował, lecz do samej organizacji!

 

Łódzki oddział fundacji Centrum Praw Kobiet zdecydował się podjąć interwencję w sprawie Indyjki, która przylecieć miała do Polski, aby poprowadzić warsztaty dla kobiet. Odmówiono jej jednak wizy. Działaczki CPK uznały to za dyskryminację i poprosiły o ponowne przeanalizowanie sprawy. Z całą pewnością nie spodziewały się tego, jaką odpowiedź otrzymają.

Konsulat odpisał na e-maila. Zdziwienie w fundacji wywołała jednak treść, która brzmiała: - Panie Januszu, kolejna urażona, myśląca vaginalnie. To chyba wymaga Pana odpowiedzi. Autor, podpisany inicjałami JB, najprawdopodobniej zamiast opcji "Przekaż" wybrał opcję "Odpowiedz". Jak napisano na Facebooku CPK: - Pozostaje tylko pytanie, co jest gorsze - mizoginistyczny komentarz urzędnika czy nieumiejętność wysłania maila do właściwego odbiorcy.

Wyglądało to następująco:

 

MSZ potwierdziło autentyczność e-maila. Tajemnicznym JB miał być pracownik, oddelegowany czasowo do wsparcia placówki. Zwrócono mu uwagę za niegodne urzędnika zachowanie. Został również upomniany.

Obywatelka Indii po odwołaniu się ostatecznie dostała wizę.

Zobacz także: Tatuaż to PIECZĘĆ DIABŁA? Gdańskie duszpasterstwo ostrzega

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: