WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA
Se.pl wiadomości polska ALEŻ WPADKA! Skrzynka pocztowa przerosła urzędnika konsulatu RP

ALEŻ WPADKA! Skrzynka pocztowa przerosła urzędnika konsulatu RP

30.08.2016, godz. 13:51
Polski paszport
Polski paszport foto: Google

Niby mamy już XXI od wielu lat, a obsługa poczty elektronicznej wydaje się być czymś tak oczywistym, że ciężko poświęcać czas na jej naukę. Jak się okazuje- czasem jednak warto... Urzędnicy konsulatu RP w Mumbaju być może przejdą w najbliższym czasie szkolenie po tym, jak łódzki oddział Centrum Praw Kobiet opublikował wymianę korespondencji z tą placówką. Jeden z urzędników bardzo obraźliwie zażartował z CPK, sęk w tym, że swoją odpowiedź przesłał nie do współpracownika, jak planował, lecz do samej organizacji!

 

Łódzki oddział fundacji Centrum Praw Kobiet zdecydował się podjąć interwencję w sprawie Indyjki, która przylecieć miała do Polski, aby poprowadzić warsztaty dla kobiet. Odmówiono jej jednak wizy. Działaczki CPK uznały to za dyskryminację i poprosiły o ponowne przeanalizowanie sprawy. Z całą pewnością nie spodziewały się tego, jaką odpowiedź otrzymają.

Konsulat odpisał na e-maila. Zdziwienie w fundacji wywołała jednak treść, która brzmiała: - Panie Januszu, kolejna urażona, myśląca vaginalnie. To chyba wymaga Pana odpowiedzi. Autor, podpisany inicjałami JB, najprawdopodobniej zamiast opcji "Przekaż" wybrał opcję "Odpowiedz". Jak napisano na Facebooku CPK: - Pozostaje tylko pytanie, co jest gorsze - mizoginistyczny komentarz urzędnika czy nieumiejętność wysłania maila do właściwego odbiorcy.

Wyglądało to następująco:

 

MSZ potwierdziło autentyczność e-maila. Tajemnicznym JB miał być pracownik, oddelegowany czasowo do wsparcia placówki. Zwrócono mu uwagę za niegodne urzędnika zachowanie. Został również upomniany.

Obywatelka Indii po odwołaniu się ostatecznie dostała wizę.

Zobacz także: Tatuaż to PIECZĘĆ DIABŁA? Gdańskie duszpasterstwo ostrzega

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: