WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polska Augustów (woj. podlaskie): 34-latek uprawiał konopie w budynku gospodarczym

Augustów (woj. podlaskie): 34-latek uprawiał konopie w budynku gospodarczym

29.07.2016, godz. 10:28
marihuana
foto: Super Express

Policjanci w całej Polsce regularnie likwidują nielegalne uprawy konopi indyjskich i aresztują handlarzy zakazanym towarem. Sprawne działania brygad antynarkotykowych, niestety, nie odstraszają chętnych do szybkiego, choć ryzykownego zarobku. Tym razem „producenta” marihuany mundurowi namierzyli niedaleko Augustowa.

34-letni augustowianin uprawę konopi zorganizował w specjalnie przystosowanym budynku gospodarczym na terenie jednej z posesji w gminie Augustów. Funkcjonariusze już od jakiegoś czasu podejrzewali, że mężczyzna trudni się tym procederem. Nie pomylili się. Podczas rewizji pomieszczenia mundurowi z Augustowa, wspierani przez kryminalnych z Białegostoku, ujawnili 52 krzaki konopi, z których można było uzyskać około 1200 dilerskich porcji marihuany – ich czarnorynkowa wartość to blisko 50 tys. zł. Ponadto, policjanci zabezpieczyli około 2 kg przygotowanego do suszenia ziela konopi oraz 100 gramów suszu roślinnego, gotowego do wprowadzenia na czarny rynek. Na sprzedaży tego „towaru” przestępca mógł zarobić kolejne 4 tys. zł. Mundurowi zabezpieczyli także sprzęt i środki służące do uprawy roślin.

Zatrzymany przez policję 34-latek skorzystał z prawa do dobrowolnego poddania się karze i wkrótce za swoje postępowanie stanie przed sądem.

Zobacz także: Przejmująca modlitwa w ciszy papieża w Oświęcimiu. Papież Franciszek w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

Źródło: Aleksandra Jaros
autor: Tomasz Matuszkiewicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: