WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV

EXPRESSEM: wiadomości z Polski

10.07.2017, godz. 02:00
Policja
foto: EAST NEWS

Skrót wiadomości z Polski.

Liczenie ptaków

Ornitolodzy pierwszy raz liczą pustułki w Częstochowie. Już zaobrączkowali 10 młodych ptaków. Dzięki temu będzie można śledzić losy zwierzaków. Pustułki to ściśle chronione ptactwo drapieżne, które w warunkach miejskich szykuje gniazda w blokach. Może to być dla nich niebezpieczne. Jeśli ktoś wie, gdzie w Częstochowie znajdują się ich gniazda, może zgłosić to do Częstochowskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. 

Sklep z duszą

Pierwszy tydzień swojej działalności rozpoczyna sklep "Rzeczy z duszą" przy ul. Franciszkańskiej 3 w Toruniu. Prowadzi go pięciu bezdomnych ze Spółdzielni Socjalnej "Do usług". W sklepie można kupić rzeczy używane przekazane przez torunian. Ubrania i zabawki zostały naprawione, pozszywane, wyprane i wyprasowane. Na miejscu można kupić też rękodzieło wykonane w domach pomocy społecznej, świetlicach środowiskowych, warsztatach terapii zajęciowej. W sklepie "Rzeczy z duszą" nie tylko się kupuje, można też tam zostawić niepotrzebne ubrania, zabawki, książki.

Wpadł na zakupach

33-latek poszukiwany 10 listami gończymi wpadł w jednym ze sklepów. Rozpoznał go policjant, który w swoim wolnym czasie robił zakupy. Funkcjonariusz natychmiast powiadomił swoich kolegów, którzy bardzo szybko zjawili się na miejscu i zatrzymali poszukiwanego na parkingu przed sklepem. 33-latek ma sporo na sumieniu, m.in. oszustwa, kradzieże, kradzieże z włamaniem oraz jazdę pod wpływem alkoholu. Mężczyzna trafił już do więzienia.

ZOBACZ: Ksiądz wprowadził karty lojalnościowe na wino i chipsy. Pieczątki parafianie zbierają po mszy

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: