Se.pl wiadomości polska Giżycko. Kobieta, która trafiła do szpitala może być zarażona bakterią E. coli

Giżycko. Kobieta, która trafiła do szpitala może być zarażona bakterią E. coli

08.06.2011, godz. 02:00 / aktualizacja 07.06.2011, godz. 19:06
10 osób zmarło po zakażeniu bakterią E. coli. - winne są skażone ogórki
Już 10 osób zabiła bakteria E. coli. Liczba ofiar w ciągu dwóch dni powiększyła się o 4 kolejne osoby. Bakterię EHEC odkryto w ogórkach sałatkowych sprowadzanych z Hiszpanii. Dotarły już do Czech, Szwecji i Wielkiej Brytanii. foto: EAST NEWS

68-letnia kobieta trafiła wczoraj do szpitala w Giżycku (woj. warmińsko-mazurskie). Okazało się, że wystąpiły u niej krwawa biegunka, wymioty i silne bóle brzucha. Lekarze podejrzewają, że może być ona zarażona zmutowaną bakterią, czyli tak zwanymi pałeczkami E. coli.

Tymi samymi, które zabiły już ponad 22 osoby na zachodzie Europy, głównie w Niemczech. Dyrektor olsztyńskiego sanepidu zapewnia, że zakażona pacjentka jest w stosunkowo dobrym stanie i jej życiu nie zagraża juź żadne niebezpieczeństwo.

Przeczytaj koniecznie: Epidemia E.coli: To ekolodzy wyhodowali ZABÓJCZĄ bakterię

Kobieta była opiekunką chłopca, u którego po wstępnych badaniach wykryto zakażenie bakterią E. coli. 7-latek, o czym pisaliśmy, jest w ciężkim stanie i przebywa w jednym z warszawskich szpitali. W szpitalach w Polsce przebywa w sumie 5 osób u których podejrzewa się zakażenie mordercza bakterią.

Do tej pory jednak obecność E. coli potwierdzono tylko u jednej - kobiety hospitalizowanej w Szczecinie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: