WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Giżycko. Kobieta, która trafiła do szpitala może być zarażona bakterią E. coli

Giżycko. Kobieta, która trafiła do szpitala może być zarażona bakterią E. coli

08.06.2011, godz. 02:00
10 osób zmarło po zakażeniu bakterią E. coli. - winne są skażone ogórki
Już 10 osób zabiła bakteria E. coli. Liczba ofiar w ciągu dwóch dni powiększyła się o 4 kolejne osoby. Bakterię EHEC odkryto w ogórkach sałatkowych sprowadzanych z Hiszpanii. Dotarły już do Czech, Szwecji i Wielkiej Brytanii. foto: EAST NEWS

68-letnia kobieta trafiła wczoraj do szpitala w Giżycku (woj. warmińsko-mazurskie). Okazało się, że wystąpiły u niej krwawa biegunka, wymioty i silne bóle brzucha. Lekarze podejrzewają, że może być ona zarażona zmutowaną bakterią, czyli tak zwanymi pałeczkami E. coli.

Tymi samymi, które zabiły już ponad 22 osoby na zachodzie Europy, głównie w Niemczech. Dyrektor olsztyńskiego sanepidu zapewnia, że zakażona pacjentka jest w stosunkowo dobrym stanie i jej życiu nie zagraża juź żadne niebezpieczeństwo.

Przeczytaj koniecznie: Epidemia E.coli: To ekolodzy wyhodowali ZABÓJCZĄ bakterię

Kobieta była opiekunką chłopca, u którego po wstępnych badaniach wykryto zakażenie bakterią E. coli. 7-latek, o czym pisaliśmy, jest w ciężkim stanie i przebywa w jednym z warszawskich szpitali. W szpitalach w Polsce przebywa w sumie 5 osób u których podejrzewa się zakażenie mordercza bakterią.

Do tej pory jednak obecność E. coli potwierdzono tylko u jednej - kobiety hospitalizowanej w Szczecinie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: