WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Ksiądz podejrzany o molestowanie seksualne dzieci. Prowadził dom dziecka w Częstochowie

Ksiądz podejrzany o molestowanie seksualne dzieci. Prowadził dom dziecka w Częstochowie

04.10.2016, godz. 17:12
ksiądz, modlitwa, krzyż
foto: EAST NEWS

Ksiądz z Częstochowy, który był także dyrektorem prowadzonego przez salezjan domu dziecka usłyszał trzy zarzuty - dwa dotyczą przestępstw seksualnych, a trzeci - naruszenia nietykalności cielesnej. Ofiarami duchownego padli wychowankowie domu dziecka. Ksiądz został aresztowany na trzy miesiące.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe. Ksiądz, którego zatrzymano trafił do aresztu, a podopiecznych placówki opiekuńczo-wychowawczej, którą kierował natychmiast przesłuchano w obecności psychologa - podaje RMF24. Duchowny usłyszał w sumie trzy zarzuty, dotyczące przestępstw o charakterze seksualnym na szkodę małoletnich i naruszenia nietykalności cielesnej. Może mu za to grozić kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Podejrzany nie przyznał się do winy. Był dyrektorem prowadzonego przez salezjan domu dziecka. Na stronie internetowej salezjanie.pl pojawiło się już oświadczenie, w którym potwierdzona zostaje informacja o zatrzymaniu i aresztowaniu ks. Mirosława L..

"O zaistniałej sytuacji zostały poinformowane zwierzchnie władze kościelne, a inspektoria wrocławska współpracuje z organami ścigania w celu rzetelnego wyjaśnienia całej sprawy. Przełożony inspektorii podjął natychmiast kroki zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności związanych z zatrzymaniem ks. Mirosława." - piszą w oświadczeniu salezjanie.

Zobacz: Zbigniew Stonoga zatrzymał księdza! Duchowny jest pedofilem?

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: