WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Mama Antosia BŁAGA o pomoc: ratujcie serduszko syna

Mama Antosia BŁAGA o pomoc: ratujcie serduszko syna

22.10.2016, godz. 05:00
 ANTOS PLICH MA WRODZONĄ WADĘ SERCA
ANTOS PLICH MA WRODZONĄ WADĘ SERCA foto: Przemysław Szyszka/Super Express

Mały Antek Plich (2 l.) z Mosiny (woj. wielkopolskie) w każdej chwili może umrzeć. Nie dość, że ma połowę serduszka, to jeszcze bije mu ono za szybko. - Serduszko mojego Antosia kurczy się w nieprawidłowy sposób, przez co jego życie jest stale zagrożone - opowiada Magdalena Plich (33 l.), mama Antka, która zbiera teraz pieniądze na kosztowną operację chłopca u znanego kardiochirurga prof. Edwarda Malca.

O tym, że mały Antek cierpi na skomplikowaną wadę serduszka, rodzice dziecka dowiedzieli się, gdy jeszcze bezpieczny rósł pod sercem swojej mamy. W chwili porodu jednak rozpoczęła się dramatyczna walka o każdy jego oddech.

Antek ma za sobą już dwie bardzo poważne operacje - zespolenie systemowo-płucne i zespolenie Glenna. Obie przeszedł w Polsce i obie były dla niego koszmarem. Pierwszy raz trafił na stół operacyjny, kiedy miał zaledwie tydzień. Lekarze operowali, ale nastawieni byli na śmierć dziecka. Przy drugiej operacji było podobnie.

- O życie Antka drżę przez cały czas - mówi mama chłopca. Bo jednokomorowe serce to niejedyny problem. Chłopiec ma dodatkowo częstoskurcz przedsionkowo-komorowy, który nie pozwala na pewność, że serduszko będzie biło stabilnie. Jego serce nagle przyspiesza do 300 uderzeń na minutę. - Antek wtedy sinieje i wyje z bólu, wymiotuje, jest wyczerpany - opowiada mama, dla której każdy taki atak to koszmar i niepewność, czy tym razem uda się uspokoić rytm serca.

Teraz operacja u prof. Malca to jedyny ratunek. Początek 2017 roku to optymalny termin na wizytę w klinice w Muenster. - Błagam, pomóżcie mi do tego czasu zebrać te pieniążki - apeluje mama Antka.

Źródło: UWAGA! TVN/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: