WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Papież Franciszek mówi o aborcji. Tego nikt się nie spodziewał

Papież Franciszek mówi o aborcji. Tego nikt się nie spodziewał

21.11.2016, godz. 17:35
papież Franciszek
papież Franciszek foto: AP

Papież Franciszek podtrzymał swoją decyzję i nakazał kapłanom rozgrzeszanie osób, które dokonały aborcję. Ojciec Święty zawarł tą decyzję w liście apostolskim, który wygłosił z okazji zakończenia Roku Świętych.

- Z powodu tego wymagania, aby żadna przeszkoda nie stała pomiędzy prośbą o pojednanie a Bożym przebaczeniem, udzielam od tej pory wszystkim kapłanom, na mocy ich posługi, władzy rozgrzeszania osób, które popełniły grzech aborcji - napisał papież Franciszek w specjalnym liście. Ojciec Święty tym samym podtrzymał swoją decyzję, którą ogłosił 1 września w 2015 roku.

Jednocześnie papież podkreśli, że aborcja jest cięzkim grzechem, ale osoba, która szczerze tego żałuje, może uzyskać rozgrzeszenie.

- Chciałbym podkreślić z całą mocą, że aborcja jest grzechem ciężkim, ponieważ kładzie kres niewinnemu życiu. Jednakże z równą siłą mogę i muszę stwierdzić, że nie ma żadnego grzechu, którego nie mogłoby objąć i zniszczyć Boże miłosierdzie, gdy znajduje serce skruszone, które prosi o pojednanie się z Ojcem - stwierdził Ojciec Święty.

Zobacz także: Czarny protest. BUNT Polek: Kobieta myśląca zagrożeniem dla władzy

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: