WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Pogrzeb Ewy Tylman najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu

Pogrzeb Ewy Tylman najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu

01.08.2016, godz. 16:19
Tak zginęła Ewa Tylman
Tak zginęła Ewa Tylman foto: Super Express

W poniedziałek 1 sierpnia brat zaginionej Ewy Tylman, Piotr, potwierdził na facebookowym profilu poświęconemu jej poszukiwaniom, że odnalezione w zeszłym tygodniu w Warcie zwłoki to jego siostra. Dziennikarce "Super Expressu" udało się dowiedzieć, że rodzinie zależy na jak najszybszym pochowaniu Ewy. Przyjaciel rodziny zdradził, że pogrzeb odbędzie się najprawdopodobniej w sobotę, 6 sierpnia.

Dramat rodziny zmarłej Ewy Tylman trwał ponad 8 miesięcy, ponieważ dziewczyna zaginęła w nocy z 22 na 23 listopada w Poznaniu. Dziewczyna wracała z imprezy pracowniczej wraz z kolegą - Adamem Z., który od grudnia 2015 roku przebywał w areszcie pod zarzutem zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Wielomiesięczne poszukiwania w rzece jej ciała nie przynosiły rezultatów. Po zaginionej nie było śladu, aż do poniedziałku, 25 lipca, gdy opiekun kolonijny wybrał się nad rzekę, by wypić piwo. To właśnie on dokonał tego makabrycznego odkrycia i natychmiast zawiadomił odpowiednie służby. Po wyciągnięciu ciała z wody funkcjonariusze byli prawie pewni, że należy ono właśnie do Ewy Tylman - zgadzał się jej wygląd ogólny: wzrost, włosy oraz ubiór. Przy ciele znaleziono także dokumenty zaginionej w listopadzie dziewczyny. Ale dopiero sekcja zwłok ostatecznie potwierdziła tożsamość odnalezionego ciała.

Brat Ewy, Piotr w rozmowie ocenił, przez ten długi okres niepewności w trakcie poszukiwań najgorsze było "czekanie". Choć było ono męczące, to przez ten czas nabierał z każdym dniem przekonania, że jego siostra nie żyje. Wciąż jednak tliła się w nim iskierka palącej nadziei, dlatego odnalezienie jej zwłok stanowi "pewnego rodzaju ulgę".

Zobacz także: Piotr Tylman MIAŻDZY działania sądu: śmieszny jest nasz wymiar sprawiedliwości

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: