WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Pomóżmy oskalpowanej Patrycji wrócić do zdrowia!

Pomóżmy oskalpowanej Patrycji wrócić do zdrowia!

15.07.2016, godz. 04:00
GOKART OSKALPOWAŁ DZIEWCZYNĘ.
Gokart, na którym doszło do zdarzenia. foto: Super Express

Oskalpowaną przez gokart Patrycję Malinowską (17 l.) z Suwałk (woj. podlaskie) czeka wielomiesięczne leczenie i rehabilitacja. Jedyną szansą dla dziewczyny na odzyskanie włosów jest przeszczep od dawcy, który chcą przeprowadzić specjaliści z Gliwic. Aby do tego doszło, potrzebne są krew i pieniądze.

O potwornym wypadku, do którego doszło na torze kartingowym w Augustowie, piszemy od kilku dni. Patrycja Malinowska (17 l.) jeździła gokartem, gdy nagle jej rozpuszczone długie włosy wkręciły się w ruchome elementy silnika. Szarpnięcie było tak mocne, że włosy oderwały się wraz ze skórą i tkankami.

Dziewczyna przeszła w Warszawie 16-godzinną ratującą życie operację. Wciąż przebywa na OIOM-ie na silnych środkach przeciwbólowych. Wspierają ją rodzina i psycholog. - Patrycja włosy zapuszczała od dziecka, były jej dumą. Marzyła, aby ściąć je w swoje 18. urodziny i przekazać na peruki dla dzieci chorych na białaczkę - opowiada Edyta Malinowska (46 l.), mama dziewczyny.

Krew dla Patrycji można oddać w dowolnym punkcie krwiodawstwa (nie jest ważna grupa krwi!). - Prosimy o pomoc - mówi mama 17-latki.

Nr rachunku, na który można wpłacać pieniądze na leczenie i rehabilitację, to: 13 1750 1312 6880 0594 0263 3386;

dla osób z zagranicy kod SWIFT: RCBWPLPW PL; z dopiskiem: "Patrycja Malinowska".

Zobacz: Gokart wyrwał Patrycji włosy ze skórą. Będzie pierwszy w Polsce przeszczep skalpu?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: