WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Powódź w Warszawie: ZOO zastrzeli dzikie zwierzęta

Powódź w Warszawie: ZOO zastrzeli dzikie zwierzęta

20.05.2010, godz. 10:33
Warszawa utonęła w strugach deszczu
foto: Brak agencji
Wielka woda naciąga nad stolicę! Fala kulminacyjna na Wiśle dotrze do Warszawy już jutro rano, ale najgorzej ma być z piątku na sobotę kiedy to woda w rzece ma osiągnąć poziom 8 metrów. Najbardziej zagrożone są: Praga-Północ, Wybrzeże Helskie, rejon ulicy Ratuszowej, Ogrodu Zoologicznego oraz mostu Gdańskiego. Jeśli woda zaleje wybiegi w zoo, trzeba będzie zastrzelić dzikie zwierzęta.

Stolica szykuje się na walkę z powodzią! Strażacy czekają w gotowości, przygotowano już worki z piachem do wzmocnienia wałów. W czwartek zespół zarządzania kryzysowego spotka się z panią prezydent Hanną Gronkiewicz- Waltz.

Według prognoz Wisła ma dzisiaj osiągnąć poziom 420 cm, a jutro już 730 cm. Bardzo długa i płaska fala kulminacyjna jest spodziewana w nocy z piątku na sobotę. Jej wielkość zależy od tego ile po drodze wałów powodziowych przerwie. W tym przypadku dramat mieszkańców, których zaleje woda wdzierająca się do miast i wsi może okazać się zbawienny dla Warszawy.

Ze strachu przed powodzią przerwano prace na budowie Mostu Północnego, który ma połączyć Tarchomin z Młocinami. Poza tym trwa umacnianie wałów w rejonie zoo na Pradze. Dyrektor ogrodu zoologicznego Andrzej Kruszewicz zapowiedział, że jeśli woda wedrze się na wybiegi bizonów, jaków i żubrów trzeba będzie zastrzelić niebezpieczne zwierzęta.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: