WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Szokujące słowa profesora Chazana o ciąży! Tego nikt się nie spodziewał

Szokujące słowa profesora Chazana o ciąży! Tego nikt się nie spodziewał

21.10.2016, godz. 17:35
Profesor Chazan dostał wymówienie
Będzie konkurs na nowego szefa szpitala przy Madalińskiego foto: Super Express

Profesor Chazan, który był jednym z uczestników spotkania "Profilaktyka, rozpoznanie przyczyn i leczenie niepłodności", przedstawił szokującą teorię. - Osoby o poglądach lewicowych częściej mają problemy z zajściem w ciążę, a przyczyną zaburzeń płodności jest przesadna dbałość o szczupłą sylwetkę - powiedział lekarz. Sprawę opisał Głos Wielkopolski.

Podczas spotkania w Poznaniu, profesor Bogdan Chazan miał mówić o niepłodności i o metodach leczenia. A przynajmniej na to liczyli uczestnicy sympozjum, którzy zjawili się na konferencji "Profilaktyka, rozpoznanie przyczyn i leczenie niepłodności" w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim". Tymczasem lekarz zajął się nieco innymi kwestiami i postawił szokującą tezę. - Osoby o poglądach lewicowych częściej mają problemy z zajściem w ciążę, a przyczyną zaburzeń płodności jest przesadna dbałość o szczupłą sylwetkę - miał stwierdzić lekarz. Część osób w geście protestu wywiesiła czarną flagę, ale po zaraz po tym, uczestniczki zostały wyprowadzone przez ochronę.

- Chciałyśmy w ten sposób zaprotestować przeciwko zapraszaniu i promowaniu osoby, która jawnie łamie polskie prawo oraz prawa człowieka ograniczając kobietom dostęp do opieki zdrowotnej - powiedziały kobiety, które wyszły zaprotestowały przeciwko wypowiedzi profesora Chazana. Jak powiedzieli studenci w Głosie Wielkopolski, ich zdaniem profesor Chazan swoje wywody głosił nie powołując się na żadne źródło.

Czytaj: Prof. Bogdan Chazan NIEWINNY. Prokuratura umorzyła śledztwo

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: