WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska SKANDAL! Przez bank stracił 200 000 zł

SKANDAL! Przez bank stracił 200 000 zł

19.08.2016, godz. 02:00
Banknoty
Banknoty foto: SHUTTERSTOCK

Prawie 200 tysięcy złotych stracił Józef Krawczyk z Sędziejowic (woj. łódzkie) przez umowę, do której namówił go jeden z banków austriackiej grupy finansowej. Panu Józefowi sprzedano za pół miliona obligacje spółki, która ogłosiła upadłość zaraz po transakcji. Sprawą zajmuje się prokuratura. Istnieje podejrzenie, że bank wiedział o fatalnej sytuacji spółki!

Pan Józef od lat trzymał swoje pieniądze w tym samym banku. Uzbierał na koncie oszczędnościowym potężną kwotę 500 tys. złotych. Postanowił zainwestować je w lokatę w innym banku.

- Opiekun mojego konta przekonywał, że korzystniej będzie zainwestować w obligacje jednej ze spółek odzieżowych - wspomina Krawczyk. Było to w styczniu 2009 roku. Krawczyk poprosił o dokumentację finansową, jednak zabrakło w niej najnowszego sprawozdania - za 2008 rok. - Doradca przekonywał, że ostatniego bilansu spółka jeszcze nie przesłała. Zaufałem mu, bo opiekował się moim kontem od 10 lat - opowiada mężczyzna. Teraz żałuje swojej decyzji, bo sześć tygodni po transakcji bank poinformował go o. upadłości spółki.

- Podczas spotkania z zarządem upadłej spółki usłyszałem, że bank na kilka tygodni przed sprzedażą obligacji wiedział o groźbie upadłości. Wychodzi na to, że bank zataił przede mną najważniejszą informację - denerwuje się Krawczyk.

Czy bank celowo wprowadził pana Józefa w błąd? Mężczyzna zawiadomił już prokuraturę i walczy przed kolejnymi sądami o odzyskanie pieniędzy. Odzyskał już ponad 300 tysięcy. Walczy o zaległe 200 tys.

W odpowiedzi na nasze pytania bank przekonywał nas, że "nie znamy wszystkich faktów". Nie mogli ich nam jednak przedstawić, bo obowiązuje ich tajemnica bankowa.

Zobacz: Zaginął biegacz bez palców. Policja apeluje o pomoc

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: