WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska SKANDAL! Przez bank stracił 200 000 zł

SKANDAL! Przez bank stracił 200 000 zł

19.08.2016, godz. 02:00
Banknoty
Banknoty foto: SHUTTERSTOCK

Prawie 200 tysięcy złotych stracił Józef Krawczyk z Sędziejowic (woj. łódzkie) przez umowę, do której namówił go jeden z banków austriackiej grupy finansowej. Panu Józefowi sprzedano za pół miliona obligacje spółki, która ogłosiła upadłość zaraz po transakcji. Sprawą zajmuje się prokuratura. Istnieje podejrzenie, że bank wiedział o fatalnej sytuacji spółki!

Pan Józef od lat trzymał swoje pieniądze w tym samym banku. Uzbierał na koncie oszczędnościowym potężną kwotę 500 tys. złotych. Postanowił zainwestować je w lokatę w innym banku.

- Opiekun mojego konta przekonywał, że korzystniej będzie zainwestować w obligacje jednej ze spółek odzieżowych - wspomina Krawczyk. Było to w styczniu 2009 roku. Krawczyk poprosił o dokumentację finansową, jednak zabrakło w niej najnowszego sprawozdania - za 2008 rok. - Doradca przekonywał, że ostatniego bilansu spółka jeszcze nie przesłała. Zaufałem mu, bo opiekował się moim kontem od 10 lat - opowiada mężczyzna. Teraz żałuje swojej decyzji, bo sześć tygodni po transakcji bank poinformował go o. upadłości spółki.

- Podczas spotkania z zarządem upadłej spółki usłyszałem, że bank na kilka tygodni przed sprzedażą obligacji wiedział o groźbie upadłości. Wychodzi na to, że bank zataił przede mną najważniejszą informację - denerwuje się Krawczyk.

Czy bank celowo wprowadził pana Józefa w błąd? Mężczyzna zawiadomił już prokuraturę i walczy przed kolejnymi sądami o odzyskanie pieniędzy. Odzyskał już ponad 300 tysięcy. Walczy o zaległe 200 tys.

W odpowiedzi na nasze pytania bank przekonywał nas, że "nie znamy wszystkich faktów". Nie mogli ich nam jednak przedstawić, bo obowiązuje ich tajemnica bankowa.

Zobacz: Zaginął biegacz bez palców. Policja apeluje o pomoc

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: