WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Konkurs plastyczny „Ciepło w moim domu” rozstrzygnięty

Konkurs plastyczny „Ciepło w moim domu” rozstrzygnięty

28.05.2010, godz. 13:15
Słodkie dzieci
foto: Brak agencji
Konkurs plastyczny „Ciepło w moim domu” organizowany był w ramach programu edukacyjnego kampanii Warszawskie Ciepło, skierowanego do uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Do organizatorów napłynęło niemal 70 prac z ponad 50 szkół. Nadesłane plakaty prezentowały, jak dzieci widzą ciepło i jak można je oszczędzać. Trzecioklasiści wykazali się wyjątkową pomysłowością.

Do programu edukacyjnego zgłosiło się ponad 50 szkół podstawowych, zarówno publicznych, jak i społecznych. Wszystkie otrzymały pakiety bezpłatnych materiałów edukacyjnych, zawierające scenariusz dwugodzinnej lekcji oraz poradnik dla nauczyciela, zeszyty ćwiczeń i plakaty dla uczniów, a także broszury informacyjne dla rodziców.

Podczas zajęć programowych dzieci dowiadywały się, jak ciepło jest wytwarzane, jak dociera do naszych mieszkań i jakie są sposoby na jego skuteczne oszczędzanie. Ponadto, chętni mogli wziąć udział w konkursie plastycznym „Ciepło w moim domu”. Każda klasa mogła zgłosić do konkursu jedną pracę, wyłonioną w wewnętrznym głosowaniu.

Nadesłane plakaty były wykonane różnorodną techniką: od wyklejanek, poprzez malowanie farbami, po projekty bardziej zaawansowane, jak trójwymiarowy projekt pokoju. Prace spotkały się z uznaniem jury. Ich poziom był bardzo wysoki, a wybór zwycięzców trudny.

W pierwszej selekcji wybrano 20 prac, które przeszły do ścisłego finału. Spośród nich na początku maja br. jury konkursu wyłoniło trzy najlepsze prace, a czterem przyznano nagrody wyróżnienia. Dla zwycięskich szkół przewidziano vouchery na pomoce edukacyjne, a wyróżnione klasy pojadą na wycieczki do elektrociepłowni.

Ponadto, autorzy najlepszych prac otrzymają teatrzyki kukiełkowe, a ich koledzy z klasy nagrody-upominki. Na stronie internetowej www.warszawskiecieplo.pl można obejrzeć wszystkie 20 prac, które zakwalifikowały się do ścisłego finału.

autor: tekst na podstawie materiałów promocyjnych zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: