WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Mikołajki na Pradze-Południe

Mikołajki na Pradze-Południe

24.11.2016, godz. 10:19
Zakupy na Mikołajki i Święta przez internet
foto: SHUTTERSTOCK

Wspólne kolędowanie, warsztaty z rękodzieła ludowego i minikoncerty – to tylko część atrakcji, jakie będą czekały na najmłodszych podczas tegorocznych Mikołajek na Grochowskiej.

Jak co roku Orkiestra Sinfonia Varsovia zaprasza dzieci wraz z rodzicami do wspólnej mikołajkowej zabawy. W sobotę 3 grudnia niemowlęta oraz dzieci w wieku przedszkolnym będą mogły wziąć udział w jednym z trzech koncertów Smykofonii (godz. 10.00, 11.15, 12.30), czyli specjalnych koncertach skierowanych do najmłodszych słuchaczy. Tym razem Smykofonia pod tajemniczą nazwą Caravana Banda zabierze uczestników w świat cygańskich opowieści, muzyki bałkańskiej, kurpiowskich zawijasów i rytmu flamenco. Dla smykofonicznej publiczności wystąpi Magda Navarrete wraz z zespołem.

Równolegle od godziny 11 do 14 w Auli budynku głównego przy Grochowskiej 272 odbędą się świąteczne warsztaty plastyczne oraz minikoncerty dzieci z Małej Filmówki. Dzieci zapoznają się z rękodziełem ludowym - spróbują swoich sił w malowaniu ozdób z gliny, tworzenia choinek z kolorowych opłatków, a także lepienia tzw. byśków z ciasta. Przygotują i ozdobią również świąteczne śpiewniki. Te zaś z pewnością przydadzą się podczas wspólnego kolędowania, do którego o 11.30, 12.30 i 13:.0 zaproszą młodzi artyści z Małej Filmówki, studia aktorsko-muzycznego przy Warszawskiej Szkole Filmowej. Zabrzmią zarówno rozrywkowe piosenki świąteczne, jak i znane wszystkim tradycyjne polskie kolędy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: