WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Pseudograffiti na koszach

Pseudograffiti na koszach

16.08.2016, godz. 15:39
policja, radiowóz
foto: EAST NEWS

Przez ostatnie miesiące wandale pomazali niemal 500 koszy na śmieci – wyliczył Zarząd Oczyszczania Miasta. Teraz kosze czeka renowacja.

Okresowy przegląd estetyki mebli miejskich wykazał, że najwięcej wandalizmu jest w Śródmieściu. W pierwszej kolejności czyszczone są pojemniki rozstawione przy Alejach Jerozolimskich, alei Armii Ludowej, Jana Pawła II, Niepodległości, Solidarności oraz Szucha.

Po usunięciu napisów kosze zostaną pokryte powłoką antygraffiti, co pozwoli w przyszłości na łatwiejsze utrzymanie ich w czystości – zapowiada ZOM.

Od wiosny do jesieni kosze na śmieci, ławki, donice, pachołki i płotki są konserwowane, czyli myte, malowane i naprawiane. Dodatkowo każdego tygodnia skazani z Zakładu Karnego Białołęka, pracując dobrowolnie i bezpłatnie, myją ponad sto żeliwnych koszy stojących przy Krakowskim Przedmieściu oraz na Nowym Świecie.

Zarząd Oczyszczania Miasta opiekuje się 6,6 tys. koszy ulicznych i parkowych. Tymi, które znajdują się na przystankach komunikacji miejskiej zajmuje się Zarząd Transportu Miejskiego, pozostałymi opiekują się urzędy dzielnic oraz inni zarządcy terenów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: