WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Warszawa. Można zwiedzić Stadion Narodowy

Warszawa. Można zwiedzić Stadion Narodowy

20.07.2011, godz. 01:55
Zobacz Stadion Narodowy
foto:

To nie lada atrakcja nie tylko dla fanów piłki nożnej! Już w niedzielę będzie można bezpłatnie przyjść i zobaczyć Stadion Narodowy. Organizatorzy zapraszają też do współpracy wolontariuszy, którzy oprowadzą warszawiaków po nowym sportowym obiekcie stolicy.

Do tej pory na stadion mogli wejść tylko nieliczni. Ale w niedzielę to się zmieni, bo mieszkańcy będą mogli na własne oczy przekonać się, jak wygląda ten nowoczesny obiekt. Niczym zawodnicy wejdą na płytę boiska tunelem piłkarskim, usiądą na krzesełkach, zobaczą najnowocześniejszy w tej części Europy automatyczny dach oraz wielkoformatowe ekrany LED, które tego dnia po raz pierwszy zostaną włączone.

Seans filmowy

- Pokażemy film o historii budowy, ale również zaprezentujemy to, co w najbliższym czasie będzie się tu działo - mówi Daria Kulińska, rzeczniczka Narodowego Centrum Sportu. - Zainteresowanie jest ogromne, a my jesteśmy bardzo ciekawi opinii warszawiaków - dodaje.

Bezpłatna wycieczka

Bezpłatnie wejść na stadion będzie można od strony Wybrzeża Szczecińskiego od godz. 10. Jego zwiedzanie potrwa do godz. 18. Ze względów bezpieczeństwa ustalone zostaną jednak specjalne trasy, po których oprowadzą gości wolontariusze. Do czwartku każdy, kto jest pełnoletni i będzie dyspozycyjny w sobotę, może nim zostać. Zainteresowanie jest duże, ale wciąż są wolne miejsca. W zamian za pomoc w oprowadzaniu zwiedzających wolontariusze otrzymają czapeczkę, koszulkę, obiad oraz certyfikat. Informacje na temat tego, jak zostać wolontariuszem, znaleźć można w ramce obok lub na stronie stadionnarodowy. org.pl.

Jak zostać wolontariuszem

Wolontariuszem może zostać osoba pełnoletnia, dyspozycyjna w czasie szkolenia i spotkania organizacyjnego (23 lipca) oraz dnia otwartego. Wystarczy wypełnić formularz ze strony internetowej stadionnarodowy.org.pl i wysłać go na adres zuzanna.marszewska@2012.org.pl, do czwartku 21 lipca.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: