WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Wszystkich Świętych na drogach. Akcja ZNICZ: 38 osób zginęło, 1100 pijanych kierowców. RELACJA NA ŻYWO

Wszystkich Świętych na drogach. Akcja ZNICZ: 38 osób zginęło, 1100 pijanych kierowców. RELACJA NA ŻYWO

01.11.2016, godz. 19:11
kontrola policyjna, akcja znicz
foto: EAST NEWS

Wszystkich Świętych 2016. Od piątku na polskich drogach trwa się akcja policji ZNICZ. Jak co roku w okolicach 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych Polacy jadą odwiedzić groby swoich bliskich. A to oznacza, że zwiększony jest ruch na drogach. Tłoczno jest też w pobliżu cmentarzy, a w miastach wprowadzono zmiany w komunikacji miejskiej. Gdzie w okresie przedświątecznym można spodziewać się korków, utrudnienia na drogach w Polsce? Śledźcie naszą relacją na żywo.

Wszystkich Świętych 2016, jak wygląda sytuacja na polskich drogach? Od kilku dni trwa policyjna akcja ZNICZ, a to oznacza, że na droga jest więcej policjantów, którzy dbają o bezpieczeństwo podróżnych. Bo ono jest najważniejsze. Niestety, bilans długiego listopadowego weekendu nie jest dobry. Od piątku na polskich drogach doszło do 353 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 32 osoby, a aż 430 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 997 pijanych kierowców. To podsumowanie akcji ZNICZ do 31 listopada, a przypominamy, że akcja trwa do 2 listopada. O tym, jak wygląda sytuacja na drogach 1 listopada będziemy informować na bieżąco. Zapraszamy do naszej RELACJI NA ŻYWO z dróg.

21.15 Powoli okolice cmentarzy pustoszeją. ostatni odwiedzający groby wracają powoli do domów.

20.20 Na odcinku drogi między Piotrkowem Trybunalskim a Kamieńskiem zderzyły się dwa auta. Jedna osoba została ranna. Wprowadzono ruch wahadłowy.

19.20 W powiecie białogardzkim, w miejscowości Pękanin doszło do potrącenia policjanta, który kierował ruchem. Kierowca nie zastosował się do poleceń funkcjonariuszy i przy cmentarzu potrącił mundurowego. Na szczęście policjantowi nic poważnego się nie stało, bo kierowca jechał bardzo powoli.

19.10 Najnowsze statystyki akcji ZNICZ: 38 osób zginęło, 471 zostało rannych, policja zatrzymała 1100 pijanych kierowców.

18.11 W Krakowie doszło do zderzenia auta z tramwajem:

17.50 Powoli ludzie zaczynają wracać do domów, tworzą się korki.

17.45 W całej Polsce pogoda nie sprzyja dziś kierowcom, jest deszczowo. Trzeba bardzo uważać na drogach.

17.15 Kolejne utrudnienia, tym razem na trasie Goleniów-Szczecin. Zderzyły się dwie osobówki, jedna osoba została ranna.

15.25 Po 14.00 do wypadku doszło na Podlasiu, na trasie między Jeżewem Starym a Piątnicą zderzył się trzy samochody. W wyniku zdarzenia ranna została jedna osoba.

14.06 Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w miejscowości Jawiszowice w woj. małopolskim. Jak donosi tvn24.pl, Samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w torowisko pociągów. Konieczne było wstrzymanie ruchu kolejowego. Prawdopodobnie kierowca osobówki zasłabł za kierownicą.

13.45 Tak to wygląda w Krakowie

13.05 Utrudnienia na trasie Tarnowskie Góry-Lubliniec. Dwa samochody osobowe zderzyły się niedaleko miejscowości Wesoła.

12.35 Najpoważniejsze wypadki w ciągu 12 godzin: Bisztynek, Zgierz, Lublin i Mysłowiece, to informacje podane przez KWP.

12.05 Nie tylko na drogach jest duży ruch, ale też w bramach cmentarnych. Jak donosi wawalove.pl, przez bramami wejściowymi na Starych Powązkach jest taki tłok, że ludzie muszą czekać na wejście na cmentarz.

11.40 Ciasno jest nie tylko na drodze, ale również na parkingach przy cmentarzach. Jeśli macie taką możliwość, warto pomyśleć o transporcie miejskim lub zaparkowaniu auta nieco dalej i pieszej wycieczce na groby. Na ciasnym parkingu nietrudno o kolizję.

10.12 Po wypadku na trasie Bartoszyce-Bisztynek wprowadzono ruch wahadłowy.

9.55 Droga nr 19 - karambol trzech aut na trasie Lubartów-Lublin. Nikt nie ucierpiał, ale ruch odbywa się wahadłowo, jeszcze przez około 2 godzin.

9.15 W okolicach jednego z największych cmentarzy w Warszwie, cmentarza Bródnowskiego już tworzą się korki. Także przed cmentarzem Północnym w stolicy ciasno.

9.11 Na drodze nr 6 w okolicahc Sianowa, na trasie Koszalin-Słupsk doszło do wypadku z udziałem ciężarówki, na szczęście nikomu nic się nie stało. Wprowadzono ruch wahadłowy, ale został już przywrócony ruch normalny.

8.55 Kierowcy muszą pamiętać, że dziś w okolicach cmentarzy zmieniona może być organizacja ruchu. Trzeba więc dostosować się do nowej organizacji i zwracać uwagę na polecenia policji. Po drugie część ulic okołocemntarnych są albo zamknięte albo przekształcone w parkingi.

8.45 Coraz więcej samochodów na polskich drogach. Niestety dziś doszło już do kolejnego śmiertelnego wypadku. Na trasie Bartoszyce-Bisztynek samochód uderzył w drzewo, jedna osoba zginęła. Droga krajowa nr 57 w tym miejscu jest zablokowana, a utrudnienia mogą jeszcze potrwać kilka godzin.

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: