WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Żołnierze, którzy BRUTALNIE pobili policjantów zostaną wydaleni ze służby

Żołnierze, którzy BRUTALNIE pobili policjantów zostaną wydaleni ze służby

16.09.2016, godz. 18:49
OFICEROWIE WOJSKA POLSKIEGO POBILI POLICJANTÓW.
foto: SUPER EXPRESS / ARCHIWUM JEDNOSTKI / MATERIAŁY PROMOCYJNE

Trójka żołnierzy, która w brutalny sposób pobila policjantów została zawieszona w pracy. Sprawą zajął się MON oraz MSW. - To już naprawdę jest coś, co jest niewyobrażalne, żeby mężczyźni w ten sposób zachowywali się wobec kobiety, w ogóle wobec policjantów - powiedział wiceszef MSW Jarosław Zieliński. Już wiadomo, że żołnierze zostaną wydaleni ze służby

Przypomnijmy: do bójki w Giżycku doszło w nocy z czwarku na piątek. Wojskowi, którzy przebywali w hotelu zachowywali się głośno. Nie reagowali na uwagi personelu, obrażali pracowników. W końcu po godzinie 23.00 obsługa hotelowa postanowiła wezwać policję. Kiedy żołnierze zobaczyli patrole policji zaczęli zachowywać się agresywnie. Doszło do przepychanek i szarpaniny. Wojskowi grozili funkcjonariuszom pozbawieniem życia - podaje RMF24. W wyniku bójki dwóch policjantów doznało poważnych obrażeń - uszkodzona śledziona, złamana ręka, połamane żebra. Żołnierze, dwóch podpułkowników oraz major, zostali przewiezieni na komendę, a potem zabrała ich Żandarmeria Wojskowa. Wiadomo, że wobec pijanych mundurowych zostało już wszczęte postępowanie wyjaśniające, zostali oni odsunięci od pracy. W piątek wieczorem, decyzją Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oficerowie zostaną wydaelni ze służby. Jeden z żołnierzy został już doprowadzony do prokuratury. Pozostali trzeźwieją.

Zobacz: Polacy będą DOWODZIĆ niemieckim wojskiem! Co się stało?

Do sytuacji odniósł się Jarosław Zieliński, wiceszef MSW. - To jest coś niesamowitego - policjanci zostali pobici, w tym została także uderzona policjantka, która była w patrolu. To już naprawdę jest coś, co jest niewyobrażalne, żeby mężczyźni w ten sposób zachowywali się wobec kobiety, w ogóle wobec policjantów - powiedział.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: