WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat DONALD TRUMP - MAJĄTEK. Jak stał się bogaty? Ile ma pieniędzy? Biznes, domy, samochody nowego prezydenta USA

DONALD TRUMP - MAJĄTEK. Jak stał się bogaty? Ile ma pieniędzy? Biznes, domy, samochody nowego prezydenta USA

09.11.2016, godz. 20:46
Miliarder rządzi światem
Miliarder rządzi światem foto: EAST NEWS

Ile pieniędzy ma Donald Trump (70 l.)? On sam raz mówi, że kilkanaście miliardów, innym razem, że tylko kilka. Forbes oszacował ten majątek na 3,7 miliarda dolarów. Jak Trump je zarobił?

Hotele, kasyna, wieżowce… Trump zdobył sławę jako uosobienie amerykańskiego snu. Ale nie była to droga „od pucybuta do milionera”, choć sam miliarder podkreślał, że dostał od ojca dewelopera „tylko milion dolarów”, a resztę zawdzięcza sobie. Najpierw pomagał ojcu w interesach, w latach 80-tych zajął się nieruchomościami sam. Powstały Trump Tower i Trump Plaza, a biznesmen zajął się też kasynami. Kilka zbankrutowało, jedno w sierpniu tego roku. Zajmował się wyborami miss, przez 11 lat prowadził telewizyjne show. Do Białego Domu wejdzie biedniejszy, niż był w 2015 roku. Na kampanię wydał 55 milionów dolarów, fortuna zmalała też o 800 milionów po spadku wartości nowojorskich nieruchomości.

ZOBACZ TEŻ: Kim jest Donald Trump? Sylwetka NOWEGO PREZYDENTA USA

Ale Trump wciąż prowadzi wystawne życie. Wśród jego rezydencji wyróżnia się willa w Bedford za 7,5 miliona dolarów. Bogacz ma kolekcję luksusowych aut - wśród nich jest Mercedes-Benz SLR McLaren. Kto teraz zajmie się imperium Trumpa? Zgodnie z przyjętym w USA zwyczajem, z chwilą wyboru na prezydenta nie można zajmować się biznesem, by nie doszło do konfliktu interesów, podejmowania politycznych decyzji z myślą o korzyści swoich firm. Przekazuje się aktywa rodzajowi funduszu powierniczego. Ale Trump podczas kampanii zwykł udawać, że nie wie o tej praktyce. Gdy on będzie prezydentem, interesu przypilnuje rodzina. Czyli wszystko zostanie po staremu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: