WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Duże manewry rosyjskiej floty. "Ćwiczą dzień w dzień". Szykują się do III wojny światowej?

Duże manewry rosyjskiej floty. "Ćwiczą dzień w dzień". Szykują się do III wojny światowej?

22.08.2016, godz. 11:32
Rosja, wojsko, armia, żołnierze, manewry
foto: Archiwum

Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej regularnie uczestniczą w intensywnych ćwiczeniach. Manewry wojskowe przeprowadzane są w obwodach leningradzkim i pskowskim, a także na Krymie. czyżby Rosjanie przygotowywali się do III wojny światowej?

Jakiś czas temu pojawiła się informacja, że Rosjanie szykują się na III wojnę światową. Dowodem na to miało być budowanie przez nich na terenie kraju bunkrów nuklearnych, konstruowanie łodzi podwodnych, które mają służyć transportowaniu broni jądrowej oraz dodawanie rakiet do swojego arsenału. Teraz, jak podaje agencja RIA Nowosti, wojska rosyjskie biorą udział w regularnych ćwiczeniach. Manewry Floty Czarnomorskiej zakładają sprawdzenie gotowości do praktycznych działań na morzu okrętów wojennych. W ostatnich tygodniach nasila się konflikt na linii Rosja-Ukraina. Dowództwo Europejskie Stanów Zjednoczonych szacuje, że w ośmiu głównych skupiskach wzdłuż granicy z Ukrainą Rosjanie skoncentrowali 40 tysięcy żołnierzy oraz ciężki sprzęt.

Zobacz: Niemiecki rząd zachęca do robienia zapasów na wypadek kryzysu?

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: