WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat GROZA w Egipcie! Zabijał turystki w imię Allaha

GROZA w Egipcie! Zabijał turystki w imię Allaha

17.07.2017, godz. 05:00
Nożownik zabił dwie turystki
foto:

Wyznawał dżihad, nie był karany, ale jego celem byli obcokrajowcy, których chciał zabić jak najwięcej!

Te szokujące informacje ustaliły egipskie służby po przesłuchaniu Abdel-Rahmana Shams el-Dina (27 l.). Mężczyzna zadźgał nożem dwie niemieckie turystyki i ranił cztery osoby w miniony piątek w znanym egipskim kurorcie w Hurghadzie.

Jak donosi niemiecki dziennik "Bild", wypoczywające nad brzegiem basenu dwie niemieckie turystyki, Ingrid M. i Susanne?K. (56 l.) z Dolnej Saksonii, zostały zaskoczone przez mężczyznę, który nagle wynurzył się z wody i pchnął je nożem. Kobiety zginęły na miejscu, ale nożownikowi było mało. - Odsuńcie się, nie chcę Egipcjan - krzyczał, wymachując nożem. Ranił jeszcze cztery osoby i dopiero wtedy został złapany.

Sprawcą okazał się 27-letni student pochodzący z Delty Nilu Abdel-Rahman Shams el-Din, który na przesłuchaniu przyznał, że motywem zbrodni miała być ideologia dżihadu. Do strzeżonego ośrodka przedostał się, przepływając z publicznej plaży. Został już przesłuchany i poczeka na wyrok w areszcie.

Pozostali ranni to prawdopodobnie dwie osoby pochodzenia czeskiego i dwie armeńskiego. Jednak do tej pory egipskie władze nie ujawniły tożsamości ofiar terrorysty.

Zobacz także: Pozował do kamery, po chwili był martwy. Turysta RUNĄŁ ze spadochronu [WIDEO]

Źródło: Kamil Kacperczyk
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: