WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Kolejny ATAK na Polaka w Wielkiej Brytanii!

Kolejny ATAK na Polaka w Wielkiej Brytanii!

11.09.2016, godz. 21:13
police
foto: Dreamstime

W Wielkiej Brytanii, w miejscowości Leeds w hrabstwie West Yorkshire doszło do pobicia Polaka, podały lokalne media. To już kolejny w ciągu zaledwie kilkunastu dni atak na naszych rodaków. Prawdopodobnie do pobicia doszło, tak jak poprzednio, na tle narodowościowy.

Pobicie miało miejsce w hrabstwie West Yorkshire. W rozmowie z PAP lokalna policja potwierdziła, że w związku z atakiem zatrzymana została jedna osoba. Z pierwszych informacji wynika, że duża grupa nastolatków, około 30, zaczepiła na jednej z głównych ulic miasta dwóch Polaków, a później pobiła jednego z nich w zaułku bocznej uliczki, gdzie chciał się ukryć. Pobity mężczyzna miał rany głowy, a gdy na miejsce przyjechała policja okazało się, że Polak jest nieprzytomny! Od razu zabrano go do szpitala. Sprawą zajęła się policja i nie wyklucza, że atak miał podłoże na tle narodowościowym. To już kolejny atak na Polaków w Wielkiej Brytanii. Przypomnijmy, że po tym, jak jeden z Polaków zmarł po pobiciu, do Wielkiej Brytanii pojechali polscy ministrowie, którzy sprawdzali, czy Polacy są bezpieczni.

Na antenie TVP Info minister MSWiA Mariusz Błaszczak powiedział: - To jest sprawa, której okoliczoności wymagają wyjaśnienia i wyegzekwowania surowej kary wobec przestępców. Drugą rzeczą jest sprawa traktowania obywateli Polski. I z tym jest zasadniczy kłopot.

Zobacz: Okładki tygodników: rozwody, rozdawanie posad i "Smoleńsk"

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: