WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Odnalezione szczątki to nie zaginiony Airbus!

Odnalezione szczątki to nie zaginiony Airbus!

05.06.2009, godz. 09:16
Katastrofa, czy tylko awaria?
foto: Brak agencji
Brazylijskie ekipy poszukiwawcze popełniły fatalną pomyłkę. To, co miało być szczątkami rozbitego samolotu Air France, okazało się stertą drewnianych palet! To oznacza tylko jedno: nadal nie wiadomo, gdzie doszło do katastrofy.

- Do tej pory nie odnaleziono żadnej części samolotu - oświadczył niespodziewanie w czwartek późnym wieczorem dyrektor departamentu kontroli brazylijskiej przestrzeni powietrznej generał Ramon Borges Cardoso.

Jak to możliwe skoro ekipy przekazywały wcześniej, że odnalazły metalowe szczątki i fotele lotnicze? - Zaszła tragiczna pomyłka - tłumaczą się Brazylijczycy i dodają, że z morza wyłowiono jedynie drewnianą paletę towarową. Co więcej, można absolutnie wykluczyć, że pochodzi ona z samolotu.

Tak czy inaczej poszukiwania ruszają od początku. Wraku samolotu cały czas szukają wojska amerykańskie i francuska marynarka. W piątek ponownie w powietrze wzbiją się samoloty obserwacyjne wyposażone w specjalny sprzęt pozwalający na lokalizację obiektów pod wodą. Poszerzony został również obszar poszukiwań - obecnie wynosi on prawie 6 tys. km kwadratowych. Nikt nie ukrywa jednak, że przez "błędny trop" szanse na odnalezienie wraku zmalały praktycznie do zera.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: