WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości Świat Papież otwiera zamkniętą przez 400 lat rezydencję!

Papież otwiera zamkniętą przez 400 lat rezydencję!

23.10.2016, godz. 13:04
Papież Franciszek w szpitalu
Papież Franciszek w szpitalu foto: AP

Papież Franciszek zdecydował się na nietypowy krok. Zdecydował się udostępnić turystom do zwiedzania letnią rezydencję Castel Gondolfo, w której lubił wypoczywać m.in. Jan Paweł II. Przez prawie 400 lat była ona pilnie strzeżona i dostępna tylko dla nielicznych, najbliższych głowie kościoła. Teraz ma w niej zostać zrobione muzeum.

 

Castel Gondolfo była od XVII wieku bogatą "przystanią" dla papieży. Benedykt XVI oraz Jan Paweł II bardzo lubili to miejsce, które oddalone jest zaledwie 25 km od Rzymu. Chętnie spędzali tam letnie miesiące. Obecna głowa kościoła co prawda odwiedził rezydencję, jednak zdecydował, że nie chce tam mieszkać i w efekcie nie spędził w niej ani jednej nocy. Powodem takiej decyzji miał być zbyt duży przepych panujący w murach Castel Gondolfo.

Co zobaczą turyści? Bogato wyposażone komnaty przepełnione dziełami sztuki, antycznymi meblami oraz mnóstwem prywatnych pamiątek po byłych papieżach, jak również 55 hektarowy ogród okalający rezydencję. Wejść będzie można wszędzie. Do zwiedzania oddana będzie każda komnata. Kaplica, biblioteka, gabinet papieski, pokoje sekretarzy oraz Salon Szwajcarów oraz Sala Konsystorza, w której zbierało się kolegium kardynalskie.

Zobacz także: WIELKA ucieczka z więzienia! Ponad 100 więźniów na wolności!

Źródło: UWAGA! TVN/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: