WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl - Wiadomości, Polityka, Informacje, Wydarzenia, Sport.pl wiadomości Świat Strzelanina w centrum handlowym! NIE ŻYJĄ cztery osoby

Strzelanina w centrum handlowym! NIE ŻYJĄ cztery osoby

24.09.2016, godz. 14:32
pistolet
foto: Dreamstime

W jednym z centrów handlowych w USA doszło do strzelaniny. W jej wyniku zginęły cztery osoby, jeden mężczyzna walczy o życie w szpitalu. Służby wciąż przeszukują miejsca zdarzenia - być może ofiar jest więcej. Sprawca masakry uciekł.

Dramat rozegrał się na przedmieściach Seattle, w mieście Burlington w stanie Waszyngton w USA, ok. godziny 19 czasu lokalnego w piątek. Bandyta zabił cztery osoby, po czym zbiegł. Ciężko rannego mężczyznę przetransportowano śmigłowcem do szpitala. Jedna kobieta jest ranna, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Nie wiadomo, ile padło strzałów. O tej porze w galerii Cascade Mall (gdzie doszło do strzelaniny), były tłumy. Sprawca zdążył uciec, zanim zjawiła się policja. Z pobliskiego stadionu ewakuowano licealistów, którzy rozgrywali mecz futbolowy. Policja szuka napastnika - z informacji munduowych wynika, że był nim ubrany na szaro Latynos. Ostatni raz widziano go, gdy odjeżdżał spod centrum handlowego w kierunku autostrady. Był uzbrojony w karabin "typu myśliwskiego". W sprawę zaangażowało się FBI. Do akcji włączono helikoptery, śmigłowiec i psy myśliwskie. W mediach społecznościowych krąży zdjęcie z monitoringu, przedstawiające - najprawdopodobniej - sprawcę strzelaniny.

Źródło: STORYFUL/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: