WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat STRZELANINA w centrum Paryża! "To akt terroru" [NOWE INFORMACJE]

STRZELANINA w centrum Paryża! "To akt terroru" [NOWE INFORMACJE]

20.04.2017, godz. 23:54
Strzelanina w Paryżu
foto: iNTERNET

Jak poinformowała agencja Reutersa, w trakcie trwania debaty prezydenckiej we Francji doszło do strzelaniny na Polach Elizejskich w centrum Paryża. W jej wyniku zmarło 2 policjantów, a inny został ranny. Agencja, powołując się na źródło w policji, dodała, że napastnik też został zabity. Pojawiły się doniesienia o kolejnych strzałach w okolicach Alei Pól Elizejskich. Nie zostały na razie potwierdzone. Prezydent Francji, Francois Hollande przyznał: - Okoliczności strzelaniny w pobliżu Pól Elizejskich w Paryżu wskazują, że był to najprawdopodobniej atak terrorystyczny. Odpowiedzialność za ten atak wzięło już na siebie tzw. Państwo Islamskie.

Do incydentu doszło w trakcie telewizyjnej debaty prezydenckiej z udziałem wszystkich 11 kandydatów. Pierwsza tura wyborów odbędzie się w tę niedzielę. Nieznane są szczegóły incydentu. Na Twitterze paryska policja zamieściła apel, by unikać miejsca, w którym oddano strzały.

Telewizja Sky News Live prowadzi relację na żywo z tego wydarzenia:

 

Reuters, powołując sie na świadka opisał, że napastnicy jechali samochodem po czym zatrzymali się, jeden z nich wysiadł i zaczął strzelać z kałasznikowa do policji. Dwóch policjantów nie żyje, jeden jest ranny.

Według policji to prawdopodobnie "akt terroru". Pojawiły się również informacje, że jeden ze sprawców był znany policji.

 

 

Według nowych informacji drugi napastnik zbiegł:

 

 

W internecie pojawiły się też informacje, że zabitym napastnikiem był Abu Yussef al Balgiki. Władze informują, że wydały już nakaz aresztowania drugiego ze sprawców i jest on poszukiwany. Zidentyfikowano go jako Youssoufa el Osri. Dokonano też przeszukania w jednym z domów pod Paryżem. Jak dodano, napastnik ten już wcześniej był na celowniku francuskich służb. Do kraju nad Sekwaną przybył pociągiem z Belgii.

Zobacz także: Szok! Zagłodzone dzieci w sierocińcu. Ważyły 15 KILOGRAMÓW!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: