WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości Świat Zuckerberg spotkał się z papieżem. Niespodziewany prezent

Zuckerberg spotkał się z papieżem. Niespodziewany prezent

30.08.2016, godz. 10:42
Zuckerberg spotkał się z papieżem. Niespodziewany prezent
foto: Fotomontaż SE.pl

Jak poinformowały służby prasowe Watykanu Papież Franciszek przyjął na audiencji założyciela Facebooka, młodego miliardera Marka Zuckerberga i jego żonę Priscillę Chan. Tematem rozmowy była pomoc biednym na świecie. Co ciekawe, Zuckerberg wręczył w formie podarku papieżowi... drona! Włoskie media podały też, że założyciel Facebooka wsparł kwotą 500 tys. euro tamtejszy Czerwony Krzyż. Pieniądze mają trafić do poszkodowanym w trzęsieniu ziemi.

 

W oficjalnym komunikacie podkreślono, że papież rozmawiał ze swoimi gośćmi o "używaniu technologii komunikacyjnych w celu ograniczenia biedy, wsparcia kultury spotkania i przekazania posłania nadziei, zwłaszcza osobom najbardziej potrzebującym".

Jak na swoim Facebooku napisał twórca tego portalu: - Nigdy nie zapomnę tego spotkania. Od papieża czuło się ciepło i dobroć. On tak bardzo pomaga i troszczy się o ludzi. Zamieścił również zdjęcie, na którym daje papieżowi model samolotu Aquila, który jest napędzany za pomocą energii słonecznej.

 

Jak podał dziennik „La Repubblica” szef Facebooka nie tylko rozmawiał z papieżem o pomocy, ale również wcielił słowa w czyn. Podczas pobytu we Włoszech przekazał tamtejszemu Czerwonemu Krzyżowi 500 tys. euro, które mają być przeznaczone na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi. Podczas spotkania z włoskim premierem Matteo Renzim zadeklarował również, że chce, by Facebook – jako medium internetowe – zaangażował się w akcję niesienia pomocy.

 

Zuckerberg nie jest pierwszą osobistością związaną z nowymi technologiami, które zostały przyjęte w Watykanie. W styczniu papież udzielił audiencji dyrektorowi generalnemu Apple, Timowi Cookowi, a potem przyjął prezesa zarządu Google, Erica Schmidta.

Papież ma od dawna kilkadziesiąt milionów osób śledzących jego konta na Twitterze w różnych językach, a od marca ma konto na Instagramie. Na Facebooku jest jednak nieobecny. Czy to się zmieni po tej wizycie? Życie pokaże...

Zobacz także: Zgwałcili i zamordowali, a jej ciałem nakarmili aligatory. Zagadka sprzed lat rozwiązana?

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: