Super Express» Wydarzenia» Świat» Asteroida Apophis uderzy w Ziemię 13 kwietnia 2036 r.? Mogą zginąć miliony ludzi!

Asteroida Apophis uderzy w Ziemię 13 kwietnia 2036 r.? Mogą zginąć miliony ludzi!

Naukowcy z NASA biją na alarm. Do naszej planety zbliża się z olbrzymią prędkością gigantyczna asteroida o średnicy 270 metrów. Jeśli asteroida Apophis nie zmieni toru lotu prawdopodobnie uderzy w Ziemię 13 kwietnia 2036 roku. Najgorsze scenariusze mówią o milionach zabitych i trudnych do oszacowania zniszczeniach.

Czy naprawdę do końca świata pozostało zaledwie 25 lat? Czy za ćwierć wieku Ziemię czeka zagłada? Specjaliści z amerykańskiej Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej nie chcą niepotrzebnie straszyć ludzi, ale z drugiej strony mają obowiązek uprzedzać o zagrożeniach jakie mogą spać na naszą planetę z kosmosu.

Jak czytamy w „Polsce The Times” w kierunku Ziemi z prędkością ponad 30 tys. kilometrów na godzinę pędzi gigantyczna asteroida Apophis o średnicy  270 metrów. NASA ostrzega, że zagłada jest możliwa, uspokaja jednocześnie, że groźba uderzenia w Ziemię potwierdzi się dopiero w kwietniu 2029 roku. Wtedy właśnie Apophis  minie kulę ziemską w odległości ok. 40000 km i dojdzie do zmiany jej orbity przez grawitację Ziemi.

Patrz też: Przepowiednie na 2011 r. Jasnowidz Krzysztof Jackowski: PO straci władzę, będzie bardzo drogo, EURO 2012 zejdzie na dalszy planWięcej
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/to-bedzie-rok-drozyzny_165728.html

Być może asteroida zmieni tor lotu i nie uderzy w naszą planetę. Jeśli tak się nie stanie naukowcy będą mieli tylko 7 lat, by zapobiec tragedii. W grę wchodziłoby wysłanie w przestrzeń kosmiczną maszyny, która uderzając w asteroidę odepchnęłaby ją od Ziemi.

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij nk udostepnij
Najnowsze plotki i skandale zawsze z Tobą. se.pl na komórce i tablecie!
Najczęściej komentowane
se app Pobierz na iPhone Pobierz na iPad Pobierz na Androida