Silnik 1.5 TSI po tuningu ABT. Ile mocy udało się uzyskać i dla jakich aut jest dostępna modyfikacja?

To dobra wiadomość dla właścicieli samochodów z silnikiem 1.5 TSI pod maską. 4-cylindrowa, turbodoładowana "benzyna" po tuningu ABT osiąga 190 KM. Modyfikacja jest tak prosta, że można ją przeprowadzić samemu, bo ogranicza się do wpięcia nowego komputera silnika. Do jakich aut pasuje i ile kosztuje taki tuning?

150 KM w seryjnym 1.5 TSI to trochę zbyt mało? ABT nadchodzi z odsieczą i oferuje zmodyfikowany sterownik silnika, który winduje moc do całkiem rozsądnego poziomu 190 KM. Tuner zapewnia, że to bezpieczna moc, a jej uwolnienie nie wiąże się z żadnymi innymi przeróbkami. Wystarczy wpiąć nowy sterownik w miejsce fabrycznej jednostki. Do jakich aut pasuje ta modyfikacja?

SprawdźVolkswagen Golf 8 1.5 eTSI 150 KM DSG7 Style - TEST, OPINIA. To już nie jest intuicyjny Golf, jakiego znasz!

ABT przedstawia listę samochodów i wygląda na to, że obejmuje ona niemal wszystkie produkowane obecnie wozy, z motorem 1.5 TSI pod maską. Oznacza to, że skorzystać z niej mogą zarówno posiadacze Volkswagena Golfa, Audi A3, Skody Karoq, Seata Leona i Ibizy, oraz całej masy innych samochodów z koncernu VAG. O fabryczne 150 KM dodaje skrzydeł małej Ibizie, trudno podobnymi przymiotnikami opisać dynamikę 7-osobowej Skody Karoq z takim samym motorem pod maską. Wygląda więc na to, że podniesienie mocy do 190 KM znajdzie zastosowanie przede wszystkim w większych modelach. Ponadto, tuner obiecuje, że zużycie paliwa zmniejszy się względem fabrycznych ustawień.

Tuning polegający na zamianie sterownika jest tak prosty, że nową, zmodyfikowaną jednostkę możemy śmiało zamontować sami, a ABT sprzedaje ją również wysyłkowo. Ile kosztuje taka część? Na początek, w promocyjnej ofercie kwota wynosi 999 euro, a z czasem jej koszt wzrośnie do 1249 euro. Po przeliczeniu na złotówki, ceny trudno nazwać okazyjnymi, bo oznaczają one około 4550 i 5670 zł. Faktem jest jednak, że ABT to prawdziwa marka w świecie tuningu aut z koncernu Volkswagena.

Modyfikacja pasuje bez żadnych przeróbek do następujących modeli:

Tuning ABT - 1.5 TSI
Autor: ABT Sportsline Tuning ABT - 1.5 TSI
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze